Powiat kartuski Samorząd

Gdańsk. Uhonorowanie odznaczeniami państwowymi mieszkańców pow. kartuskiego. Prezydenckie medale dla wicestarosty i urzędników

6 grudnia w Urzędzie Wojewódzkim odznaczeniami  państwowymi  zostało  uhonorowanych  czterech pracowników samorządów Żukowa i powiatu kartuskiego oraz  Piotr Fikus wicestarosta kartuski. Zostali odznaczeni za wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających  z pracy samorządowo- zawodowej w służbie Państwa. 

Wśród odznaczonych były dwie najważniejsze osoby związane z urzędem Miasta i Gminy Żukowo. To Brygida Markowska sekretarz gminy w latach 1995-2003 i Lucyna Cybula skarbnik gminy w latach 1998-2020. Burmistrz Wojciech Kankowski włodarz samorządu wystąpił do Prezydenta RP o nadanie im ,,Złotego Medalu za Długoletnią Służbę”. Informację o tym przekazał podczas gali ,,Nagrody Gminnej Sucovia” która miała miejsce w końcu listopada br. Pierwotnie medale miały tam być wręczone, ale nie dotarły na uroczystość.

,,Medalowa trójka” z powiatu

Dwóch pozostałych urzędników to  Radosław Pek sekretarz powiatu kartuskiego i Zofia Walkowiak skarbnik samorządu. Ten pierwszy otrzymał srebrną wersję tego medalu a pani skarbnik złotą. Piątą osobą z powiatu kartuskiego, która została uhonorowana był Piotr Fikus wicestarosta kartuski. Otrzymał on ,,Złoty Medal za Długoletnią Służbę” . W imieniu Prezydenta RP medale wręczył Dariusz Drelich wojewoda pomorski.

-W imieniu wyróżnionych składam serdeczne podziękowania staroście kartuskiemu Bogdanowi Łapie za docenienie i dostrzeżenie naszego zaangażowania i pracy dla lokalnego samorządu – pisze na swoim Facebooku  P. Fikus.

D. Tryzna

Komentarze