Gmina Stara Kiszewa

Wilcze Błota. Wyniki ogólnopolskiego konkursu „Bezpieczna kwatera” Osada ,,Stara Baśń’’ – tu możesz bezpiecznie odpocząć

Właścicielami tego miejsca są państwo Urszula i Janusz Zimorscy. To ich osada wypoczynkowo-turystyczna zdobyła pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie pn. ,,Bezpieczna kwatera”. Komisja konkursowa uznała to miejsce za najbardziej bezpieczne pod względem zachowania wszystkich praktyk związanych z przeciwdziałaniem pandemii.

Pandemia sprawiła, że właściciele gospodarstw agroturystycznych musieli odnaleźć się w nieznanych dotąd realiach i zmierzyć z rygorystycznymi wytycznymi bezpieczeństwa sanitarnego. Zważywszy na fakt, że każde gospodarstwo ma swoją specyfikę, działa w innym środowisku przyrodniczym i kulturowym, podejmowanie właściwych decyzji organizacyjnych i finansowych, było i jest nadal ogromnym dla nich wyzwaniem. W dobie konkurencji, od pomysłowości kwaterodawców zależy, czy ich obiekt stanie się celem turystycznych wojaży. Pomysłowość w przygotowaniu oferty z zachowaniem wszystkich wytycznych jest obecnie kluczem do sukcesu. Aby promować obiekty, których właściciele dobrze wywiązują się z tych wyzwań Polska Federacja Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne” na zlecenie Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie zorganizowała konkurs „Bezpieczna kwatera”.

Wygrali głosami internautów

Zwycięzcy tego konkursu byli wyłaniani przez komisję konkursową oraz w głosowaniu przez internautów. Najwięcej głosów w sieci zebrała Osada ,,Stara Baśń’’. Ci, którzy tu odpoczywali są pod urokiem tego miejsca leżącego na pograniczu Kaszub i Kociewia. Oprócz sześciu mieszkań wakacyjnych, wyposażonych w aneksy kuchenne i łazienki, osada oferuje szeroką przestrzeń do użytku dla turystyki indywidualnej, rodzinnej czy grupowej. Jej częścią jest duży staw dla wędkarzy, zagroda edukacyjna, pracownia malarska i galeria autorska. Obiekt jest też przyjazny dla niepełnosprawnych. Właściciele osady w sposób przemyślany zabezpieczyli korzystanie z uroków ich oferty w czasie pandemii.

,,Stara Baśń’’ jako laureat konkursu otrzymał pakiet promocyjny dla obiektu na stronie internetowej kampanii „Odpoczywaj Na Wsi” – intensywnie promowanej obecnie w Internecie.

– Wróciłam właśnie z uroczystej konferencji w Krakowie, podczas której wręczono również nagrody laureatom konkursu ,,Bezpieczna kwatera’’. Ucieszyło mnie to, że oprócz pakietu promocyjnego, który zapewnia organizator konkursu otrzymaliśmy nagrodę rzeczową – wielki telewizor plazmowy. Wracałam pociągiem, więc nie mogłam go zabrać, stąd organizatorzy prześlą go kurierem – mówiła nam U. Zimorska podczas Kiszewskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego.

Zwycięzcom gratulujemy.

Państwo Urszula i Janusz Zimorscy przed wjazdem do Osady ,,Stara Baśń”.

Komentarze