Powiat kartuski Powiat kościerski Wokół nas

Gdańsk. Wojewódzkie Eliminacje Policjantów Prewencji. W gronie „Patroli Roku” policjanci z Kartuz i Kościerzyny

Na terenie Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku odbyły się wojewódzkie eliminacje XXVIII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji – Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku”.

W zawodach uczestniczyli funkcjonariusze z wszystkich komend miejskich i powiatowych Policji województwa pomorskiego oraz Komisariatu Wodnego Policji w Gdańsku. Łącznie w turnieju wzięło udział 40 policjantów, czyli 20 par patrolowych.

Rywalizacja obejmowała cztery konkurencje: test wiedzy zawodowej – I miejsce zdobył patrol z Komendy Powiatowej Policji w Malborku; udzielanie pierwszej pomocy – I miejsce zdobył patrol z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, sprawdzian sprawności fizycznej – I miejsce zdobył patrol z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie, sprawdzian wyszkolenia strzeleckiego – I miejsce zdobył patrol z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Nasi wśród najlepszych policjantów

Najlepszymi policjantami komórek patrolowo-interwencyjnych województwa pomorskiego okazali się: I miejsce: st. sierż. Patryk Gruszka i st. post. Maksymilian Weremko z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. II miejsce: st. post. Mateusz Lubecki i st. post. Piotr Lademann z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach. III miejsce: sierż. szt. Łukasz Dobek i post. Miłosz Kuczkowski z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy okolicznościowe, pamiątkowe puchary, medale oraz nagrody finansowe z rąk insp. Konrada Kobierskiego, Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku, oraz podinsp. Jacka Domagały, Naczelnika Wydziału Prewencji KWP w Gdańsku.

Zdobywcy I i II miejsca będą reprezentować województwo pomorskie na Ogólnopolskich Zawodach Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku”, które odbędą się w dniach 11-13 września w Szkole Policji w Słupsku.

Nad/opr.red

Komentarze