Gmina Chmielno Sport Wokół nas

Miechucino. XV Olimpiada Sportowa Osób z Niepełnosprawnościami. „Wielkie serca i wielkie emocje”

XV Olimpiada Sportowa Osób z Niepełnosprawnościami w Miechucinie zakończyła się wielkim sukcesem. To wyjątkowe wydarzenie 6 czerwca zgromadziło aż 21 drużyn z województwa pomorskiego oraz 10 zawodników indywidualnych poruszających się na wózku inwalidzkim. Jak zawsze, uczestnicy nie zawiedli, dostarczając kibicom niezapomnianych emocji i pokazując ducha prawdziwej sportowej rywalizacji.

Sportowcy dali z siebie wszystko, rywalizując w różnych dyscyplinach, a ich zaangażowanie i determinacja były godne podziwu. Olimpiada przyciągnęła również znamienitych gości, a piękna pogoda i dobre humory dodatkowo sprzyjały wspaniałej zabawie.

Wspólnie z Sylwią Pobłocką uczestnicy mieli okazję ćwiczyć żywiołową zumbę, co dostarczyło wszystkim mnóstwo radości i energii. Nie zabrakło także pysznego jedzenia, które dodało sił zawodnikom i kibicom.

Wyniki zawodów

Ostatecznie na podium w konkurencjach drużynowych stanęli: na pierwszym miejscu WTZ Chmielno, na drugim WTZ Bytów i na WTZ Ryjewo. Kolejne lokaty zajęli podopieczni z: Bojana, Pelplina, ŚDS Chmielno, Brus, Somonina, Chojnic, Kościerzyny, Wejherowa, Lęborska, Gdańska, ŚDS Kartuzy, Skarszew, Malborka, ŚDS Kobysewo, Słupska, Stężycy, Pępowa, ŚDS Puck i Gdyni Caritas.

W konkurencji indywidualnej osób poruszających się na wózku inwalidzkim zwycięzcami zostali: Cyprian Knapiński z WTZ Somonino, Grzegorz Cichosz z WTZ Kościerzyna oraz Tomasz Maszk z WTZ Chmielno. Medale wręczał m.in. wójt Chmielna Michał Melibruda, który pogratulował wszystkim uczestnikom ich wytrwałości i duha walki.

Podziękowania i wsparcie

Olimpiada mogła się odbyć dzięki gościnności Szkoły Podstawowej im. TOW „Gryf Pomorski” w Miechucinie oraz zaangażowaniu młodych wolontariuszy, którzy wspierali organizację i przebieg wydarzenia. Wielkie podziękowania należą się wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że XV Olimpiada Sportowa Osób z Niepełnosprawnościami była tak udana.

To wyjątkowe wydarzenie nie tylko promuje aktywność fizyczną wśród osób z niepełnosprawnościami, ale także integruje społeczność i pokazuje, jak ważne jest wsparcie i współpraca. Do zobaczenia za rok na kolejnej edycji Olimpiady Sportowej Osób z Niepełnosprawnościami.

red.

Komentarze