Gmina Chmielno Wokół nas

Gmina Chmielno. Kolejna ciekawa oferta GOKSiRu

Chmieleńska placówka kierowana przez Edytę Klasa bierze udział w projekcie Akademii Cyfrowych Kompetencji, którego celem jest podniesienie poziomu kompetencji cyfrowych mieszkańców. Projekt jest realizowany na terenie trzech województw, w tym pomorskiego.

Projekt wyróżnia się tym, że szkolenia komputerowe są bezpłatne. Mogą z niego korzystać osoby, które ukończyły 25 rok życia i są mieszkańcami województwa pomorskiego. Szkolenie realizuje m.in. tematy – rodzic w Internecie, mój biznes w sieci, moje finanse i transakcje w sieci, działam w sieciach społecznościowych, tworzę własną stronę (blog), rolnik w sieci, kultura w sieci. Dzięki wzięciu udziału w szkoleniach chętni mogą poszerzyć swoją wiedzę w funkcjonowaniu i korzystaniu z nowych usług, które umożliwiają coraz powszechniejsze technologie cyfrowe.  Co za tym idzie ludzie biorący udział w zajęciach świadomie zaczną uczestniczyć w życiu społecznym i kulturalnym, ponieważ coraz częściej właśnie te kompetencje przydają się w życiu codziennym.

Warsztaty ruszyły

Zajęcia z Akademii już się zaczęły. Dnia 5 października swoje umiejętności podniosły Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Kożyczkowianki”. Zajęcia odbywały się w dużej sali chmieleńskiego GOKS-iRu z zachowaniem wszystkich wymogów narzuconych przez Sanepid.

Aby zapisać się na szkolenie wystarczy skontaktować się telefonicznie 586842205 z GOKSiRem lub skorzystać ze strony www.fwzr.pl/rezerwacje. Kurs obejmuje 12 godzin szkolenia i ukończony jest certyfikatem.

red.

Komentarze