Gmina Dziemiany Wokół nas

Gmina Dziemiany. Finał Szlachetnej Paczki

Jeszcze przed świętami dziemiańska Szlachetna Paczka została przewieziona do Kościerzyny i przekazana wolontariuszom odpowiedzialnym za rodzinę, którzy przekazali jej prezenty od mieszkańców gminy.

– Zawartość dziewiętnastu paczek będzie na długo stanowić zapas potrzebnej rodzinie żywności trwałej, oraz  środków czystości. Przekazaliśmy również ubrania, obuwie, kosmetyki, przybory szkolne, słodycze, zabawki i wymarzone prezenty pod choinkę. Udało nam się ponownie – dzięki pomocy licznych sponsorów –  zaspokoić  bieżące potrzeby rodziny i świąteczne marzenia dzieci – relacjonują wolontariusze.

W paczce przekazanej matce znalazła się również kartka z życzeniami od Mikołaja, a w niej ofiarowana przez darczyńców karta podarunkowa do sklepu obuwniczego, karta podarunkowa do drogerii oraz najcenniejszy prezent – ważna na okres jednego roku karta podarunkowa do marketu spożywczego o wartości 1 tys. zł.

 – Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do skompletowania „naszej” Szlachetnej Paczki. Dzięki za pomoc materialną, organizacyjną, poświęcony czas, oraz wszelkie przejawy życzliwości, zrozumienia i otwartości na potrzeby ludzi, którzy z niezawinionych przez siebie przyczyn znaleźli się w  trudnej sytuacji życiowej – składa podziękowania młodzież i opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu „Pomocna dłoń” przy SP w Dziemianach.

SP/opr.red

Komentarze