Gmina Dziemiany Wokół nas

Gmina Dziemiany. Udane festyny sołeckie i moc podziękowań

Dwa wakacyjne weekendy w gminie Dziemiany upłynęły pod znakiem zabawy w plenerze. To za sprawą festynu sołeckiego w Piechowicach i Trzebuniu. Obie imprezy dostarczyły mieszkańcom wiele zabawy. Po długim okresie pandemii znów mogli się spotkać, porozmawiać i spędzić miło czas.

W sobotę, 13 sierpnia w Piechowicach odbył się festyn sołecki. Na uczestników czekała moc atrakcji. Zarówno dzieci jak i dorośli mogli zmierzyć się w przygotowanych dla nich konkursach prowadzonych przez animatora z „Przygoda Team” z Bytowa. Dodatkowo można było skorzystać z dmuchanych zamków, zjeżdżalni, waty cukrowej, lodów oraz skosztować pieczonego dzika i indyka. Na zakończenie festynu odbyła się zabawa taneczna pod chmurką. Organizatorem wydarzenia było sołectwo Piechowice oraz Ośrodek Kultury w Dziemianach.

Świetna zabawa w Trzebuniu

Wcześniej, w Trzebuniu również odbył się festyn sołecki. Spotkanie to było idealną okazją do wspólnej integracji najmłodszych i nieco starszych mieszkańców sołectwa. Dla każdego przewidziano szereg atrakcji. Dzieci oraz młodzież bawili się w towarzystwie wspaniałej Gabrysi – animatorki z Chojnic. Aktywny udział w hulańcach i swawolach nagradzany był różnymi nagrodami – poczynając od gadżetów, a kończąc na słodkościach. Efektowną atrakcją były brokatowe tatuaże oraz bańki XXL, które u każdego wzbudzały zachwyt. W czasie rozrywki dla dzieci, ich rodzice i dorośli mogli umilić sobie czas częstując się drożdżówką, kawką oraz chlebem ze smalcem. Dodatkowo każdy mógł skorzystać z przepysznego popcornu i waty cukrowej. Zwieńczeniem zabaw z animatorką była dmuchana zjeżdżalnia, na której dzieci mogły spożytkować swoją energię. Na zakończenie festynu, a jednocześnie rozpoczęcie tańców pod chmurką podano znakomitą grochówkę. Ostatnim elementem naszego spotkania była zabawa przy muzyce wspaniałej orkiestry.

Nad/opr.red

Podziękowania od Sołtysa Trzebunia Mieczysława Jenty

Składam najserdeczniejsze podziękowania sponsorom: Krzysztofowi Kuklińskiemu – Market Kukliński Dziemiany, Monice Kuchcie, Tadeuszowi Kurkowskiemu, Państwu Kamili i Błażejowi Lipińskim, Państwu Annie i Dariuszowi Pobłockim, Piotrowi Pobłockiemu, Piotrowi Trzebiatowskiemu i Grzegorzowi Jenta oraz ludziom dobrej woli, którzy przyczynili się do organizacji tego wspaniałego przedsięwzięcia. Wasza pomoc jest bezcenna.

Ponadto chciałbym podziękować druhom z jednostki OSP Trzebuń, którzy pomogli w przygotowaniach sołeckiego festynu. Przygotowali, uprzątnęli i przeprowadzili renowację drewnianych obiektów na placu przy remizie.

Komentarze