Gmina Dziemiany Wokół nas

Gmina Dziemiany. Z ostatniej sesji. Leon Sprawka ,,Osobowością Roku 2021’’

Podczas sesji absolutoryjnej z 29 czerwca radni podjęli również uchwałę nadającą tytuł ,,Osobowość Roku’’ dla Leona Sprawki, długoletniego prezesa orkiestry parafialnej ,,Przyjaźń’’. Uchwała została przyjęta jednogłośnie. Tytuł będzie wręczony podczas Dni Dziemian w najbliższą sobotę.

Leon Sprawka od 63 lat związany jest z orkiestrą parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Dziemianach. Przez 45 lat służył wiernie kościołowi i parafii jako organista. Odszedł z tej funkcji w maju 2017 roku. W uznaniu zasług specjalny list skierował do niego biskup pepliński Ryszard Kasyna. Również koledzy z orkiestry postanowili go rekomendować do nagrody gminnej ,,Osobowość Roku’’. Do Rady Gminy wpłynął wniosek, w którym czytamy: ,,Leon Sprawka jest długoletnim kierownikiem orkiestry ,,Przyjaźń’’. Jego ogólnie szacowana postawa, zaangażowanie i szczególna empatia znana jest wszystkim, którzy mieli okazję się z nim spotkać. Jego kult wiary, miłości do muzyki i talenty organizacyjne powodują, że orkiestra ta trwa dalej. To dzięki jego aktywności i determinacji nawet podczas pandemii orkiestra nie zaprzestała swojej aktywności. Jest to godne szczególnego wyróżnienia. Przyznanie tytułu ,,Osobowość Roku’’ przez Radę Gminy będzie widocznym dowodem uznania dla osoby, która stanowi dla społeczeństwa gminy wzór godny naśladowania’’.

Jednomyślna decyzja radnych

Jak poinformowała radnych przewodnicząca komisji, był to jedyny wniosek, który wpłynął w tym roku w sprawie tytułu. Po przeprowadzonej analizie i dyskusji komisja przyjęła go jednomyślnie i wnioskowała o podjęcie stosownej uchwały. Uchwałę nr XLVI/245/22radni przyjęli jednogłośnie. Wręczenie tytułu odbędzie się w dziemiańskim amfiteatrze podczas obchodów Dni Dziemian

D. Tryzna

Komentarze