Wokół nas

Gmina Karsin. Ogólnopolski Turniej Tańca

Paradise po raz kolejny rozbił bank zwycięstw

Turniej tańca United Dance Arena 2020 to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów w kraju. Swoją obecność wyraźnie zaznaczyli tam tancerze z grupy Paradise, pokazując na co ich stać – wrócili z trzema pierwszymi miejscami, Grand Prix – wyróżnieniem za choreografię.

Grupa Paradise z gminy Karsin już nieraz zaskakiwała swoimi osiągnięciami na szczeblach wojewódzkich, ogólnopolskich i międzynarodowych. Na ubiegłorocznej liście ich największych sukcesów znaleźć można m.in. występy podczas Międzynarodowego Festiwalu Tańca „La Costa Musical”, w którym wzięło udział 48 tancerzy z gminy Karsin. Przywieźli z Hiszpanii worek nagród: dwa pierwsze miejsca i wyróżnienie za choreografię. Od tego czasu nie zaprzestali szlifować swoich umiejętności, co pokazują najnowsze wieści z grupy Paradise.

Wielka impreza taneczna

Na dobre rozpoczął się tegoroczny sezon taneczny. Paradise zdążył już zdobyć kolejne nagrody. Tym razem podczas II edycji turnieju tańca United Dance Arena 2020 w Mogilnie, który odbył się 29 lutego i 1 marca. Wszyscy tancerze mają na swoim koncie świetny występ. Przez dwa dni tej wielkiej, tanecznej imprezy nawiązali szereg znajomości i zaczerpnęli różnorodnych inspiracji na kolejne wielkie występy.

– UDA jest odpowiedzią na rosnące oczekiwania tancerzy, trenerów oraz rodziców zarówno w zakresie wysokiego poziomu tanecznego, przebiegu konkursu w oparciu o zasady fair play jak i najwyższego poziomu jakości organizacji imprez tanecznych w kraju – mówił przedstawiciel organizatora.

Mocny początek sezonu

Na scenie w Mogilnie zaprezentowało się ponad 1600 tancerzy z całej Polski. Ich zmagania oceniała komisja składająca się z 11 sędziów oceniających, 2 skrutinerów oraz Sędzia Główny. Każdy dzień dedykowany był innym stylom tanecznym. Podczas pierwszego dnia zaprezentowały się style HIP-HOP i DANCEHALL. Natomiast drugiego dnia JAZZ DANCE/LYRICAL JAZZ, MODERN/CONTEMPORARY DANCE, DISCO DANCE, STREET DANCE SHOW oraz SHOW DANCE. Występom tancerzy towarzyszyły niecodzienne efekty wizualne, dzięki zastosowaniu najnowszych technik scenicznych i informatycznych.

Spośród grupy Paradise nagrodzone zostały aż cztery formacje. Pierwsze miejsca w swoich kategoriach zdobyły formacja dzieci „Magiczne Pranie”, formacja juniorów „Elvis” oraz formacja seniorska „Flamenco”. To ta najstarsza zdobyła największe uznanie sędziów, kiedy przyznawali nagrody Grand Prix – do Paradise trafiła nagroda za najlepszą choreografię.

S.SZ

Komentarze