Gmina Karsin Wokół nas

Gmina Karsin. Serca dla Gosi, która walczy o powrót do zdrowia

Druhowie z Karsina wyszli z inicjatywą pomocy dla młodej mieszkanki miejscowości. 30-letnia kobieta potrzebuje wsparcia w zakończeniu zbiórki na operację, która będzie jednocześnie jej biletem powrotu do zdrowia.

Pani Małgorzata ma zaledwie 30 lat i marzy tylko o jednym. Chce móc wstać z łóżka bez bólu i wrócić do życia. W tym może jej pomóc tylko pilna operacja kręgosłupa. Niestety jest ona bardzo droga, kosztuje 100 tys. zł, co jest ogromnym obciążeniem dla kobiety.

Od szesnastu lat zmaga się z chorobą

W wieku 14 lat wykryto u niej skoliozę idiopatyczną z rotacją kręgów. Choroba miała różny przebieg. Niestety, jest stan zdrowia się pogorszył. Obecnie nie może nawet samodzielnie siedzieć, potrzebuje pomocy dosłownie we wszystkim. W ubiegłym roku znalazła specjalistę, który obiecał zająć się trudnym przypadkiem kobiety.  

– Poczułam ogromną ulgę, że już nie muszę szukać dalej, jednak po wykonaniu badań okazało się, że powinnam jak najszybciej przejść operację stabilizacji kręgosłupa. Termin oczekiwania na NFZ to 4 lata, co w moim przypadku najprawdopodobniej oznacza, że nie będzie można uratować kręgosłupa – przyznaje Gosia

Inicjatywa druhów

Niestety, kwota operacji zmroziła kobietę. Jest to niebagatelna suma 100 tys. zł. Sama nie jest w stanie jej uzbierać. Dlatego z inicjatywą wyszli miejscowi druhowie, którzy podjęli się organizacji dwóch akcji. Pierwsza z nich polega na wpłacacie dowolnej kwoty na zbiórkę dla Gosi, opublikowanie zdjęcia grupowego z motywem przewodnim serca oraz nominacja pięciu OSP lub firm. Druga akcja jest skierowana do mężczyzn. Polega na wpłacie 100 zł na konto kobiety, wstawieniu zdjęcia z napiętym bicepsem i nominacji kolejnych ośmiu mężczyzn.

– Pamiętajcie, razem mamy wielką moc! Pokażmy solidarność naszych serc z Gosią. Zróbmy jej piękny prezent, aby mogła jak najszybciej znów wstać z łóżka i żyć normalnie – zachęcają druhowie

Red.

Komentarze