Gmina Przodkowo Kultura Wokół nas

Przodkowo. Koncert kolęd w parafialnym kościele. ,,Bóg się rodzi’’ – niosło się pod sklepienie

Ta i inne kolędy rozbrzmiewały podczas wspólnego koncertu kolęd przygotowanego przez Przodkowską Orkiestrę Dęta i Chór Polifonia, który miał miejsce w niedzielę, 29 stycznia. Zakończyło go wspólne śpiewanie tych najbardziej popularnych.

To wydarzenie muzyczne weszło już na stałe do harmonogramu parafii św. Andrzeja w Przodkowie. Stąd kiedy gdzie indziej w tym czasie trwały koncerty WOŚP, w Przodkowie niosły się pod niebo kolędy i pastorałki.

Tegoroczny koncert zaczął się nietypowo, od solowego występu 6-letniej Aleksandry Fularczyk. Akompaniował jej cały chór, aby po tym występie dać obecnym w kościele całą wiązankę kolęd specjalnie zaaranżowanych na tę okazję. Przy ostatnim utworze – pastorałce z chórem wystąpili orkiestranci kapelmistrz Zdzisław Plichta i jego dwie gwiazdy – córki Zosia i Marta. Potem już cała Przodkowska Orkiestra Dęta w liczbie 25 muzyków cieszyła obecnych wirtuozją wykonań tradycyjnych polskich kolęd i kaszubskich m.in. „W stajeneczce narodzone”. ,,Oj maluśki, maluśki’’ zabrzmiała z pięknym wokalem Marty i Klaudii jedna z najbardziej popularnych kolęd z Podhala.

Podziękowali w  imieniu obecnych

Za prawie godzinny koncert najpierw podziękował wójt gminy Przodkowo Andrzej Wyrzykowski, który obecny był wraz z małżonką.

– Ten koncert to siła, jakość i moc. Jesteście takim naszym dobrem. Możemy być wszyscy dumni, że potraficie tak śpiewać i grać. Bardzo chcę Wam podziękować za nowe pomysły i nowości jakie wprowadzacie. Mam nadzieję, że dalej będzie się Wam chciało chcieć i dalej będziecie to tak pięknie robili, bo macie talent – mówił m.in.

Na zakończenie swojego wystąpienia złożył życzenia noworoczne wszystkim obecnym, a występującym przekazał specjalne prezenty od gminy. Wyjątkowy otrzymała najmłodsza gwiazda – A. Fularczyk. Do podziękowań przyłączył się również zachwycony całym koncertem Mieczysław Woźniak, przewodniczący Rady Powiatu. Tę część wydarzenia zakończyło krótkie wystąpienie gospodarza ks. proboszcza Wacława Mielewczyka ,,Wszystkim za wszystko wielkie Bóg zapłać’’. Na koniec popłynęła pod samo sklepienie kościoła kolęda ,,Bóg się rodzi’’, w której wykonanie włączyli się wszyscy obecni.

D. Tryzna

Komentarze