Gmina Żukowo Wokół nas

Banino. 31. Finał WOŚP. Tu Orkiestra grała najgłośniej

Pochwalili się, że już zebrali ponad 152,5 tys. zł, ale na tym nie koniec. Tak bogatego i głośnego grania w szkole w Baninie nie było od trzech lat.

Sztab WOŚP w Baninie był bardzo liczny. Ekipie nauczycieli z dyrektorem szkoły na czele nie ustępowała grupa sołtysa miejscowości Wojciecha Kozy-Zatońskiego. Tworzyli ją jego przyjaciele, znajomi i rodzina. Doświadczeniami dzielił się z nimi i pomagał ,,największy’’ wolontariusz w powiecie Jacek Miąskowski. Stąd w Orkiestrze uczestniczyli m.in. strażacy-ochotnicy z Banina, harcerze z drużyny Okeanida i panie z KGW z Chwaszczyna, Tuchomia, Miszewa.

Każdy mógł znaleźć coś dla siebie

Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji. Strażacy z Banina zaprezentowali szkolenie OSP z pierwszej pomocy oraz zaprezentowali sprzęt, którym dysponują. Harcerze z Okeanidy zorganizowali szkolenie z żeglarstwa. KGW częstowały swoimi przysmakami. Uczniowie KS Arabeska popisali się pokazem akrobatyki i tańca. Na scenie wystąpiło kilka zespołów: „Po Godzinach”, „Kręgiel Band” oraz ,,Fisher’’. Odbył się też koncert w wykonaniu gwiazdy wieczoru Natalii Capelik-Muianga, finalistki programu Mam Talent oraz ćwierćfinalistki The Voice Of Poland. Były też loterie, dmuchaniec, alkogogle, malowanie twarzy i fotobudka.

Dzięki licznemu gronu sponsorów i darczyńców sztab w Baninie pozyskał wielką liczbę fantów, które licytowano. Dodatkowo przez całą niedzielę mocno pracowali jego wolontariusze. Można ich było spotkać wszędzie, nawet w centrum Gdańska. To ich zaangażowanie przyczyniło się do tego, że kiedy podliczono zebraną kwotę okazało się, że było to ponad 152,5 tys. zł.

Nad/opr.red

Komentarze