Gmina Dziemiany Wokół nas

Gmina Dziemiany. I Ekstremalna Droga Różańcowa. Będą dziękować za 100 lat kościoła i parafii

7 października w święto Matki Bożej Różańcowej odbędzie się I Ekstremalna Droga Różańcowa. Pątnicy przejdą dziesięć kilometrów z modlitwą w ciszy w intencji dziękczynnej za 100 lat kościoła i parafii w Dziemianach.

W październiku br. parafia św. Antoniego w Dziemianach będzie przeżywać 100 – lecie konsekracji świątyni i powstania parafii, która została wydzielona z części trzech innych parafii – Wiele, Lipusz oraz Leśno. Z tej okazji ekipa EDK Dziemiany zaprasza na nocną wyprawę – radykalną formę odmawiania różańca jaką jest Ekstremalna Droga Różańcowa. Będzie to okazja, by modlitwą i trudem pielgrzymim podziękować Bogu za wszystkich, którzy przyczynili się do budowy kościoła i za każde dobro, które stało się udziałem wielu pokoleń parafian i gości w ciągu minionych 100 lat.

10 km drogi w ciszy z różańcem w ręku

Dlaczego? Wyprawa w ciemnościach, cisza, może i ból zmagania dają okazję do głębszego przemyślenia swojego życia. Wieczorną porą ustają wszelkie hałasy, zostaje cisza. A w ciszy lepiej się słucha nade wszystko Boga i samego siebie. Ta droga ma sens, tylko wtedy, gdy będzie pokonana w milczeniu. Dlatego też w ciszy każdy sam odmawiać będzie wyjątkowo 4 części różańca ze specjalnie przygotowanymi rozważaniami jubileuszowymi. W czasie drogi, uczestnicy napotkają 20 oznakowanych miejsc przeznaczonych na rozważanie 20 tajemnic różańcowych. Między tymi stacjami jest czas na odmawianie kolejnych dziesiątek różańca. Trasa jest pętlą: Dziemiany – Zarośle – Szablewo – Czarne – Jastrzębie – Dziemiany.

Na stronie https://www.edkdziemiany.pl/ można zgłosić swój udział i zadeklarować zakup pakietu – Rozważania różańcowe i pamiątkowa przypinka w cenie 10 zł. Jak również można się zapoznać i pobrać  mapę,  opis trasy oraz ślad GPS.

Całe wydarzenie rozpocznie się 7 października mszą o godz. 18 w parafialnym kościele w Dziemianach. Po mszy każdy indywidualnie lub w małej grupie wyrusza na trasę. Należy zabrać ze sobą latarki – czołówki, różaniec i rozważania oraz coś do picia.

UG/opr.red

Komentarze