Gmina Karsin Szkolnictwo Wokół nas

Gmina Karsin. Uczcili 11 listopada na sportowo. Setki uczniów wystartowało w Biegu Niepodległości

Na oryginalny pomysł włączenia młodego pokolenia w świętowanie Dnia Niepodległości wpadł Urząd Gminy Karsin. Odbył się tam Bieg Niepodległości, w którym pod barwami biało-czerwonymi wzięło udział wielu uczniów szkół z Karsina, Wiela i Osowy.

Start biegu zaplanowano w Wielu, stąd uczniów ze szkół w Osowie I Karsinie w to miejsce przywiozły autobusy. Trasa biegu wiodła ścieżką rowerową do Karsina. Po godz. 12 wypełniła się ona narodowymi barwami, gdyż wielu uczestników biegu wystąpiło w okazjonalnych koszulkach. Do mety, która była przy urzędzie najlepsi dobiegli, a ostatni doszli. Ale czas pokonania dystansu nie był tu ważny, liczył się sam udział. Stąd obok uczniów, nauczyciele WF-u, którzy zachęcali i dopingowali.

Oddali hołd

Kiedy sportowe emocje opadły uczestnicy biegu zgromadzili się przy postumencie poświęconym  tym, którzy polegli w walce o wolną Polskę. Zorganizowano tu mini apel z okazji Święta Niepodległości. Jego częścią było tradycyjne złożenie wiązanek kwiatów przeze delegacje władz gminy. Stanęli w niej wójt Roman Brunke i sekretarz Tomasz Urbański. Po niej hołd oddała delegacja uczniów szkół z terenu gminy.

Ciepły posiłek i nagrody

Ostatnią częścią wydarzenia była zbiórka przed Domem Kultury, gdzie na uczestników czekał ciepły posiłek. Mogli oni też obejrzeć prace plastyczne – plakaty, które przygotowali uczniowie każdej ze szkół. Zachęcały one do szczepienia się przeciwko Covid-19.

Kiedy ciepła herbata rozgrzała wszystkich, przyszedł czas na losowanie wśród uczestników biegu specjalnych nagród przygotowanych przez urząd gminy. Był to sprzęt RTV: słuchawki, głośniki, szczoteczki elektryczne czy smartbandy. Kiedy rozlosowano pierwsze losy i uczniowie zobaczyli jakie są to nagrody, ich zainteresowanie tym co się działo wyraźnie wzrosło. Kibicowali każdemu szczęśliwcowi. Nagrody trafiały do uczniów z każdej z trzech gminnych szkół. Najbardziej cieszył się z nich m.in. Antek Lipski z Wiela, który wylosował magnetofon. Widać było, że to był dobry pomysł organizatora, bo gdy zakończyły się losowania, to od razu padły pytania ,,Czy za rok też tak będzie?’’.

D. Tryzna

Komentarze