Gmina Kartuzy Konkursy

Gmina Kartuzy. Gminny konkurs czytelniczy. „Czytam, więc jestem”

Pod koniec kwietnia w SP nr 2 w Kartuzach odbyła się X edycja Gminnego Konkursu „Czytam, więc jestem”. Ze względu na pandemię wydarzenie odbyło się zdalnie. Głównym zadaniem uczestników konkursu była prezentacja fragmentów książek.

Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych. Do kategorii obejmującej klasy II-III zgłosiło się 10 uczniów z pięciu szkół gminnych: SP w Mirachowie, SP w Grzybnie, ZKiW w Brodnicy Górnej, SP w Staniszewie oraz przedstawiciele gospodarzy. Do kategorii klas IV-V zgłosiło się z kolei 11 uczestników z sześciu szkół: SP w Staniszewie, SP w Kiełpinie, ZKiW w Brodnicy Górnej, SP nr 1, nr 2 i nr 5 w Kartuzach.

Młodsi uczniowie prezentowali fragmenty książki Justyny Bednarek pt. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”. Natomiast starsi uczestnicy czytali wylosowane fragmenty „Kronik Archeo. Tajemnicę klejnotu Nefertiti” Agnieszki Stelmaszyk.

Młodsi laureaci konkursu

W kategorii młodszej pierwsze miejsca zdobyły: Olga Wolańska z SP Nr 2 w Kartuzach oraz Izabela Trybowska z ZKiW w Brodnicy Górnej. Drugie miejsce zajęli: Maja z SP w Mirachowie i Szymon Keller z SP Nr 2 w Kartuzach. Trzecie miejsce zdobyli: Filip Kostuch z SP w Grzybnie oraz Liliana Biankowska z SP w Mirachowie.

Zwycięzcy w starszej grupie

W starszej kategorii wiekowej pierwsze miejsce uzyskały: Antonina Tomicka z SP w Kiełpinie oraz Nina Dąbrowska z SP Nr 1 w Kartuzach. Kolejne wywalczyła Marta Krampa z SP w Kiełpinie. Trzecie zdobyła Maja Kreft z SP Nr 2 w Kartuzach.

Nagrody w postaci książek z autografami będą oczekiwały na laureatów w sekretariacie SP Nr 2 w Kartuzach. Odbiór od 7 maja. Pozostałym uczestnikom zostaną wysłane dyplomy drogą elektroniczną.

Nad/opr.red

Komentarze