Gmina Lipusz Inwestycje

Gmina Lipusz. Wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wyłonili wykonawców dwóch inwestycji drogowych

Na rok bieżący gmina ma zaplanowane dwa duże zadania drogowe. Ich wykonanie da Lipuszowi w sumie aż siedem zmodernizowanych ulic. Na realizację tych inwestycji gmina pozyskała ponad 1,4 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Inwestycja pierwsza dotyczy remontu ul. Szerokiej, Brzechwy, Różanej, 8 marca. Ze wszystkich tych ulic zostaną zdjęte betonowe płyty betonowane, a w ich miejsce zostanie położona kostka brukowa. Szerokość pasa jezdni będzie miała od 3 do 5,8 m. Nowe chodniki będą miały szerokość od 1,50 – 2 m. Łączna długość przebudowanych ulic będzie wynosić 970 m.b.

Zadanie to gmina wyceniła na 1,53 mln zł i wniosek na tę inwestycję złożyła do RFRD. Otrzymała 50% dofinansowania, czyli kwotę 765 tys. zł. To umożliwiło ogłoszenie przetargu na wyłonienie wykonawcy.  Po jego otwarciu okazało się, że spłynęło aż dziewięciu ofert, które opiewały na kwoty od 946,5 tys. zł do 1,65 mln zł. Ostatecznie wybrano wykonawcę zadania – firmę DUO ze Stężycy, która wyceniła inwestycję na 946 tys. zł.

Stężyckie DUO wykona obie inwestycje

Inwestycja druga dotyczy przebudowy dróg gminnych oraz chodników na ul. Bohaterów, Krótkiej i Jaśminowej w Lipuszu. Pierwotnie samorząd wycenił to zadanie na 1,33 mln zł. Na to zadanie otrzymał z RFRD dofinansowanie w wysokości ponad 665 tys. zł. Przetarg na wyłonienie jego wykonawcy pokazał, że startujące do niego firmy zaoferowały wykonanie inwestycji za kwoty od 928 tys. zł do 1,52 mln zł Jego zwycięzcą ponownie okazała się firma DUO ze Stężycy. Te trzy ulice wykonana za 928 tys. zł

Każda z tych trzech ulic dostanie nową nawierzchnię z kostki betonowej. Szerokość projektowanych jezdni wyniesie od 4,5 do 6,20 m. Na ul. Krótkiej znajdzie się chodnik o szerokości 1,2 – 1,5 m.b. Na ul. Jaśminowej będzie chodnik obustronny oraz odcinkowo jednostronny. Zaprojektowane zostały także zjazdy na posesje z kostki betonowej. Długość przebudowywanych odcinków wyniesie łącznie 912 m.b.

Oba zadania są jednorocznymi, więc wykonawca ma czas do końca października, by je zrealizować.

Do tematu będziemy powracać.

Red.

Już niedługo ruszą prace przy ul. Jaśminowej

Komentarze