Gmina Kartuzy Inwestycje

Gmina Kartuzy. Niedługo ruszą prace przy rozbudowie szkoły w Łapalicach

Gmina Kartuzy rozstrzygnęła przetarg na rozbudowę budynku Szkoły Podstawowej położonej w Łapalicach. W poniedziałek 28 grudnia burmistrz Kartuz podpisał umowę z wykonawcą inwestycji.

W końcu po przeszło dwudziestu latach SP w Łapalicach zostanie zmodernizowana. Jest to wspaniała wiadomość nie tylko dlatego, że obiekt wymagał odświeżenia, ale i dlatego, że po likwidacji gimnazjów do placówki przybyły dwie kolejne klasy. Spowodowało to, że w szkole było jeszcze ciaśniej. Z tego względu zimą ubiegłego roku rodzice uczniów wystosowali pismo do władz gminy Kartuz, by szkołę rozbudować. Po półtora roku powrócono do tej kwestii i zaczęły się plany na przebudowę placówki.      

„NORDECO” wykonawcą

Oficjalnie 28 grudnia burmistrz Mieczysław Grzegorz Gołuński podpisał umowę z wykonawcą inwestycji. Jak się okazało najkorzystniejszą spośród dwóch złożonych ofert, zaoferowało Przedsiębiorstwo Budowlane „NORDECO” z Kościerzyny. Wykonanie inwestycji firma wyceniła na prawie 2,5 mln zł.

Zgodnie z założeniami prace nad modernizacją szkoły mają się zakończyć pod koniec listopada 2021 roku. Prace mają objąć  budowę nowego skrzydła, które zostanie połączone z obecnym budynkiem oraz oddzielnym wejściem z zewnątrz. Dobudowana część będzie miała dwie kondygnacje, a będą się w niej mieścić m.in. cztery sale lekcyjne. Ponadto w planach jest wykonanie stołówki, szatni, gabinetu dyrektora, sekretariatu oraz zaplecza sanitarnego. Korytarze zostaną poszerzone.

UG/opr.red

Komentarze