Gmina Liniewo Konkursy

Gmina Liniewo. Docenieni wójt i gmina

W tegorocznym rankingu „Perły samorządu” Mirosław Warczak zajął wysokie dwunaste miejsce w kategorii „Wójt Gminy”. Natomiast Liniewo, jako gmina wiejska uzyskała czternaste miejsce w Polsce.

Ranking „Perły Samorządu” funkcjonuje już od ośmiu lat. Jego partnerami merytorycznymi jest Dziennik Gazeta Prawna, miasto Gdynia i renomowana międzynarodowa agencja konsultingowa Deloitte. Tegoroczny ranking wyróżniał się z dwóch powodów. Po pierwsze powrócono do nagradzania najlepszych włodarzy. Po drugie przypadał w roku 30-lecia pierwszych wyborów lokalnych i uchwalenia ustawy o samorządzie terytorialnym.

Dla kogo perły?

Celem rankingu jest pokazanie liderów dobrych praktyk w obszarach, które dziś są wyzwaniem dla wszystkich, m.in. gospodarce odpadami, klimatu czy rynku pracy. W zamyśle twórców rankingu było to, aby miano Perła Samorządu” trafiało do tych, którzy nie tylko doskonale realizują powierzone prawem zadania, ale też w inspirujący i ambitny sposób odnoszą się do kluczowych wyzwań społecznych, środowiskowych i demograficznych, a w efekcie zapewniają lokalnym społecznościom wyjątkową jakość życia.

W rankingu mogły wziąć udział gminy wiejskie, gminy miejsko-wiejskie, gminy miejskie do 100 tys. mieszkańców i gminy miejskie powyżej 100 tys. mieszkańców. Udział w rankingu był bezpłatny.

Bardzo dobre lokaty

W rankingu wzięła udział gmina Liniewo. Jej prezentacja została bardzo dobrze oceniona przez kapitułę. Mirosław Warczak zajął dwunaste miejsce w Polsce w kategorii „Wójt Gminy”. Gmina Liniewo sklasyfikowana została na czternastym miejscu w kategorii „Gmina Wiejska”. 

– Szansę mieli wszyscy, skuteczność i pomysłowość nie są bowiem zależne od wielkości, zamożności czy położenia geograficznego – mówił wójt M. Warczak 

Gratulujemy wójtowi i gminie uzyskanych wyników.

Nad/opr.red

Komentarze