Gmina Liniewo Inwestycje

Gmina Liniewo. Poprawa infrastruktury drogowej. Wspólnie z powiatem realizują dwie inwestycje

Dzięki zaangażowaniu finansowemu gminy Liniewo na jej terenie powiat kościerski realizuje już inwestycję na terenie wsi Wysin. Natomiast druga inwestycja – budowa bezpiecznego przejścia dla pieszych w Głodowie ma już swego wykonawcę. Gmina wyłożyła prawie 310 tys. zł na te warte ponad 700 tys. zł zadania.

Prace przy drodze powiatowej w Wysinie rozpoczęły się już w grudniu ubiegłego roku. Jak informuje Krystian Breski z Referatu Gospodarki Komunalnej i Rozwoju, na ten czas wykonawca usunął stare płyty betonowe chodnika przy ul. Żuławskiej i zastąpił je kostką betonową. W ramach inwestycji po drugiej stronie wybudowane będzie odwodnienie ulicy. Pobudowane zostanie też nowy chodnik przy ul. Wyzwolenia. Na jej odcinku pomiędzy ul. Ogrodową, a ul. Polną. Zadanie to realizuje firma MARBRUK z Chojnic. Jego koszt to ponad 550 tys. zł. W myśl ustaleń jakie podjęto pomiędzy starostwem a gminami, w przypadku takiej inwestycji połowę kosztów pokrywa gmina. Samorząd Liniewa zaaprobował takie finansowanie zadania.

Inwestycja w Głodowie

W grudniu ubiegłego roku starostwo wyłoniło wykonawcę drugiej inwestycji powiatu. Chodzi o budowę bezpiecznego przejścia na drodze powiatowej w Głodowie. Powstanie ono na wjeździe do miejscowości, w sąsiedztwie kościoła, sklepu i przystanku autobusowego. W ramach inwestycji wybudowanych zostanie też chodnik od szkoły w kierunku miejscowości Stary Wiec. Wykonawcą inwestycji została firma ogólnobudowlana Henryka Czarnowskiego z siedzibą w Kaliszu. Całkowita wartość inwestycji to 150 tys. zł. Gmina dołoży do niej symboliczne 15 tys. zł. Do tematu będziemy powracać.

D. Tryzna

Prace przy chodniku na ul. Żuławskiej w Wysinie.

Komentarze