Gmina Somonino Wokół nas

Goręczyno/Ramleje. Bal Seniora. Na to spotkanie czekali z niecierpliwością

22 czerwca odbyło się spotkanie dla najstarszych mieszkańców sołectwa Goręczyna. Seniorzy zaczęli uroczystą mszą świętą, a później była już tylko zabawa w ośrodku „U Sochy” w Ramlejach. Wszyscy uczestnicy zgodnie twierdzą, że tego typu spotkania są bardzo potrzebne a na to przez pandemię czekali ponad trzy lata.

Mszę w intencji seniorów w kościele Trójcy Świętej i Wszystkich Świętych odprawili ks. proboszcz Hubert Kitowski i były wikariusz tej parafii ks. Dawid Braun. Choć dziś sprawuje posługę w parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Koronowie, to przez swoją serdeczność i otwartość został tak mocno w pamięci seniorów, że postanowili go również zaprosić na ich uroczystość. Część zabawowa spotkania odbyła się w dużych salach ośrodka „U Sochy”.

Za stołami zasiadło ponad 130 seniorów i zaproszeni goście, wśród których byli: Iwona Formela, członek Zarządu Rady Powiatu Kartuskiego, wójt gminy Somonino Marian Kowalewski, sekretarz Marta Baczyńska, skarbnik Aleksandra Stefanowska i sołtys Krzysztof Stencel.

Przednia zabawa

Głównym organizatorem wydarzenia był radny i sołtys K. Stencel, którzy przy pomocy rady sołeckiej zorganizował bal. Na seniorów czekał ciepły posiłek, deser, zakąski, a przede wszystkim zabawa w doborowym towarzystwie, a wszystko to bez ponoszenia kosztów przez seniorów. Sołtys zadbał również o przygotowanie konkursów, a w pomoc przy ich realizacji mocno zadbał zespół muzyczny Chata, czyli Tadeusz Choszcz ze swoją utalentowaną wokalnie córką.

– Życzę Wam drodzy seniorzy, abyście co roku spotykali się po prostu w takim składzie, ewentualnie szerszym. Życzę wam dobrego samopoczucia oraz sił i abyście nigdy nie musieli zerkać na drzwi z oczekiwaniem, czy ktoś przez nie przejdzie, czy nie. Niech wasze drzwi otwierają się często, niech co chwilę przechodzą przez nie wasze dzieci i wnuki – składał życzenia najszerszym mieszkańcom wójt M. Kowalewski.

Na koniec z tarasu Agroturystyki „U Sochy” w Ramlejach wykonano pamiątkowe zdjęcie uczestników balu. Jak zadeklarował sołtys, za rok odbędzie się kolejna jego edycja.

D. Tryzna

Komentarze