Gmina Nowa Karczma Wokół nas

Gmina Nowa Karczma. Fantastyczna zabawa, ciekawa rywalizacja i muzyczny show. Szumleś Szlachecki zwycięzcą Turnieju Sołectw

Piętnaście zespołów wzięło udział w corocznym Turnieju Sołectw organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Nowej Karczmie. Oryginalność i zmyślność konkurencji zmuszała nie tylko do kreatywności i zręczności ale wymagała także sprawności, techniki oraz zdolności psychofizycznych. Całość zwieńczył koncert i zabawa taneczna.

Sukcesem zakończył się kolejny Turniej Sołectw gminy Nowa Karczma. W sobotnie popołudnie w Będominie, w miejscu gdzie urodził się wybitny Polak Józef Wybicki, zebrali się przedstawiciele piętnastu sołectw, aby w interesującej, ciekawej, zabawnej ale całkiem poważnej rywalizacji, wyłonić tegorocznego zwycięzcę. Otwarcia turnieju dokonał wójt gminy Nowa Karczma Andrzej Pollak, który powitał uczestników zmagań, kibiców oraz wszystkich mieszkańców jacy pojawili się na zawodach. Włodarz gminy uczestniczył zresztą w niektórych konkurencjach, innym pilnie się przypatrywał i kibicował, a na koniec wręczał nagrody. Nad stroną logistyczną czuwała dyrektor GOKSiR Aleksandra Peplińska, co gwarantowało organizacyjny sukces przedsięwzięcia. Przybyli także radni gminni oraz sołtysi. Dopisała frekwencja. Widać było, że po rocznej przerwie spowodowanej zakazami epidemicznymi, mieszkańcy spragnieni są ciekawej rozrywki w plenerze, zwłaszcza jeśli uczestniczą w niej znajome osoby.

Szczepienie sołtysów i Rozbieraniec

Rozegrano sześć ciekawych i wymagających sporej sprawności konkurencji. Już same nazwy wskazywały, że łatwo nie będzie. W konkurencji o nazwie „Zeus” trzeba było wykazać się sporą skocznością, aby uniknąć strącenia przez obracającą się strzałę. „Szczepienie sołtysów” zaś, to konkurencja wymagająca zdolności manualnych, posługiwania się strzykawkami lekarskimi i bystrością umysłu. Sporych umiejętności gimnastycznych wymagała konkurencja o nazwie  „Rozbieraniec”. Trzeba było tak przekładać koszulkę z zawodnika na zawodnika przy złączonych rękach i przy zachowaniu odpowiednich rygorów, aby zrobić to jak najszybciej z udziałem pięciu zawodników i sołtysa dokonującego przebierania. Oprócz sprawności fizycznej wszystkie konkurencje wymagały maksymalnej koncentracji. Zabawa była przedniej klasy a kibice ani przez chwilę się nie nudzili. W ostatecznej klasyfikacji najlepsza okazała się drużyna z sołectwa Szumleś Szlachecki.

Muzyczna strona imprezy

Sama rywalizacja w turnieju na tyle rozbawiła i rozemocjonowała mieszkańców gminy, że artyści występujący  na scenie po zakończeniu zawodów, mieli już ułatwione zadanie i nie musieli rozgrzewać publiczności pozawokalnymi animacjami. Już od początku występu zespołu Power Play, wszyscy bawili się na całego a dopełnieniem części artystycznej był recital Iwony Węgrowskiej, przyjęty przez publiczność z dużym entuzjazmem. Po zakończeniu koncertu, odbyła się zabawa taneczna do późnej nocy, pod kierunkiem didżeja. Jak informuje nas dyrektor GOKSiR w Nowej Karczmie A. Peplińska, atmosfera i liczba uczestników imprezy, przekroczyła wyobrażenia organizatorów. Warto dodać, że wydatną pomocą przy organizacji tego ciekawego przedsięwzięcia wykazało się sołectwo Bedomin z sołtysem Kazimierzem Krapkowskim na czele. Kolejna edycja turnieju już za rok, a gospodarzem będzie tegoroczny zwycięzca – Szumleś Szlachecki.

BM

Punktacja końcowa:

 1. Szumleś Szlachecki
 2. Grabowo Kościerskie 
 3. Nowy Barkoczyn
 4. Grabowska Huta
 5. Szpon
 6. Grabówko
 7. Będomin
 8. Szumles Królewski
 9. Rekownica
 10. Lubań
 11. Skrzydłowo
 12. Jasiowa Huta
 13. Stary Barkoczyn
 14. Szatarpy
 15. Liniewko

Komentarze