Gmina Liniewo Wokół nas

Gmina Liniewo. Świętowali jubileusze długoletniego pożycia małżeńskiego. Medale, życzenia i … niespodzianka

Tegoroczni jubilaci Złotych i Diamentowych Godów, uhonorowani zostali przez gminę na specjalnej uroczystości. Były medale od Prezydenta RP, prezenty i moc serdecznych życzeń. Ponadto jubilatom wójt zadeklamował wiersz a przewodniczący rady zaśpiewał.

Uroczystość, na której są uhonorowywane pary małżeńskie z terenu gminy ma tu długoletnią tradycję. W roku ubiegłym to ważne w życiu gminy wydarzenie nie mogło się odbyć, stąd w bieżącym zrobiono wszystko, aby tradycji stało się zadość.   W tym roku jubileusz Złotych Godów w gminie Liniewo świętują: Anna i Paweł Derra, Urszula i Franciszek Kulas, Jadwiga i Jan Piwowarczyk, Bogumiła i Jan Skiba. Jubilaci Diamentowych Godów to: Mirosława i Józef Górscy, Janina I Alfons Naczyk,  Agnieszka i Jan Pałubiccy.  Ponadto w tym roku dwie  pary  obchodzą jubileusz 55-lecia pożycia małżeńskiego.  Wszystkich ich zaproszono na 15 lipca do Gospody Bukowy Las.

Podniosła uroczystość

Większość zaproszonych przybyła na miejsce.  Gospodarzem uroczystości była Michalina Zielińska kierownik USC w urzędzie. Jubilaci  najpierw zostali zaproszeni do złożenia swoim połówkom podziękowań za dotychczasowe wspólnie spędzone lata. Następnie 4 pary obchodzące Złote Gody  udekorowane zostały medalami Prezydenta RP ,,Za długoletnie pożycie małżeńskie”. Otrzymały też kwiaty i jubileuszowe koszyki prezentów. Tak samo obdarowane zostały pary obchodzące pozostałe jubileusze.  Tę część uroczystości zakończyło wspólne zdjęcie.

-Życzę Wam Szanowni Jubilaci wiele słońca i spokoju na dalsze  lata wspólnego życia. Niech te kolejne lata będą szczęśliwe. Idźcie dalej przez życie trzymając się mocno za ręce, bądźcie zawsze uśmiechnięci, aby trosk i kłopotów było jak najmniej, a jak najwięcej zdrowia i radości- życzyła M. Zielińska.

Wójt zadeklamował a przewodniczący zaśpiewał

Z ciepłymi słowami do jubilatów zwrócił się również wójt Mirosław Warczak. Podkreślił w nich znaczenie tych jubileuszy dla młodego pokolenia i życzył jubilatom samych serdeczności. Swoje wystąpienie zakończył wierszem.

-Niech Wam włosy nie siwieją, niechaj w krzyżach nic nie strzyka, niechaj tylko i wyłącznie w sercach gra muzyka. (-) Wytrzymajcie jeszcze ze sobą więcej lat, niż w Polsce wynosi VAT-usłyszeli między innymi jubilaci. Natomiast przewodniczący rady Adam Sosnowski zaproponował, że zamiast mówić on zaśpiewa.  Obecni  usłyszeli  przepiękny utwór Krzysztofa Krawczyka ,,Marsz weselny Mendelsona”. Uroczystość zakończył jubileuszowy tort i obiad.

D. Tryzna

Komentarze