Gmina Sierakowice Sport Wokół nas

Futsal. Przygotowania do sezonu w pełni. Pierwsze sparingowe mecze We-Metu za nami

Już od ponad miesiąca zespół We-Met Futsal Club Kamienica Królewska przygotowuje się do swojego debiutanckiego i historycznego sezonu w Fogo Futsal Ekstraklasie. Szkolenia podzielone zostały na dwa etapy.

W jednym z wywiadów nowy szkoleniowiec zespołu z Kamienicy Królewskiej Miłosz Kocot powiedział, że przygotowania do sezonu będą miały dwa etapy. Pierwszym było zapoznanie z nowymi zasadami i zgraniem zespołu oraz doskonalenie zadań taktycznych pod kątem gry w defensywie i ofensywie.

Drugim etapem, który obecnie ma miejsce jest weryfikacja gry zespołu w serii meczów kontrolnych, które są ważnym elementem przygotowań drużyny do zbliżającego się wielkimi krokami sezonu. Sparingi dają pełny obraz co w drużynie dobrze funkcjonuje, a także co należy poprawić i zwrócić uwagę, żeby się na tym skupić.

Bilans ostatnich rozgrywek

Dotychczas z 8 zaplanowanych sparingów, zespół We-Metu rozegrał 3 mecze kontrolne. W pierwszym zespół stanął naprzeciwko obecnego mistrza. Sparing zakończył się wynikiem 4:2 na korzyść Constractu Lubawa. Bramki dla ekipy z Kaszub zdobyli Mateusz Madziąg oraz Sebastian Hinca.

W poprzedni weekend zespół z Kamienicy Królewskiej rozegrał dwa mecze kontrolne z pierwszoligowym Futsalem Świecie. W sobotę na parkiecie w Sierakowicach padł remis 2:2, a bramki w tym meczu zdobywali Marcin Choszcz oraz Kewin Sidor. Kolejnego dnia w Świeciu to zespół We-Metu był górą i pewnie pokonał ekipę ze Świecia 9:4. Formą w tym meczu kontrolnym błysnęli nowo pozyskani futsaliści. Milinton Tijerino zdobył 3 bramki, a Brayan Mera 2. Kolejne trafienia dołożyli Kewin Sidor 2, a także Błażej Wenta oraz Mateusz Madziąg.

Kolejnym meczem testowym będzie spotkanie z Ekstraklasowym FC Toruń i to spotkanie będzie otwarte i dostępne dla kibiców. Także zapraszamy na halę w Sierakowicach w środę 9 sierpnia na godz. 19. Będzie to półmetek przygotowań sparingowych do sezonu, gdyż przed zespołem jeszcze seria gier m.in. z Red Dragons Pniewy, a także dwumecz z Red Devils Chojnice.

Nad/opr.red

Komentarze