Gmina Nowa Karczma Inwestycje Samorząd

Gmina Nowa Karczma. Poprawa infrastruktury drogowej. Budują drogi nawet zimą

Jak powiedział nam wójt gminy Andrzej Pollak, zapisane w WPF inwestycje drogowe – te zaplanowane, w trakcie realizacji, czy też przetargów, są warte ponad 23 mln zł. Mając taki front robót gmina ruszyła z nimi już w ubiegłym roku. Prace prowadzone są na nich jak tylko pozwalają warunki pogodowe.

Plan tegorocznych inwestycji drogowych jest bardzo bogaty. Niektóre z nich rozpoczęły się już w końcu 2023 roku. Dotyczy to na przykład ostatniego etapu zadania, jakim jest przebudowa ulic przy parku w Nowej Karczmie. Chodzi konkretnie o ul. Wybickiego i jej odnogi. Wykonawca, wykorzystując dobre warunki atmosferyczne, wkopał już na niej wodociąg, rozprowadzone zostało też zasilanie lamp, wybudowano również burzówkę. Te wszystkie prace ziemne zostały zakończone około dwóch tygodni temu. Zadanie to ma być zakończone w tym roku. Na jego realizację przeznaczono kwotę 400 tys. zł.

Budują drogę z Lubania do Rekownicy

Tak samo w końcu ubiegłego roku rozpoczęto prace na znacznie większej inwestycji – drogi z Lubania do Rekownicy. W 2023 roku została wykonana dokumentacja dla niej i prace przygotowawcze, a rok bieżący przyniesie wykonanie prac zasadniczych za kwotę 1,14 mln zł. Zakończenie inwestycji przewidziane jest na rok 2025.

Trwa również modernizacja ulic na osiedlu Horniki Górne do DW 224. Gmina na to zadanie przeznaczyła w tym roku 2,1 mln zł.

Nowy Barkoczyn ma bezpieczne przejście

Obok tych inwestycji drogowych, w końcówce ubiegłego roku została zrealizowana inwestycja dotycząca poprawy bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych. Wykonano ją w centrum Nowego Barkoczyna. W jej ramach przebudowane zostały chodniki, zostało wykonane oświetlenie. Zadanie to zostało dofinansowane z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

D. Tryzna

Komentarze