Gmina Przodkowo Konkursy Kultura

Gmina Przodkowo. Docenieni na niwie regionu Przodkowo z tytułem „Gmina Roku 2020” i Kryształowym Hitem

1 października na Zamku w Gniewie odbyła się gala tegorocznej edycji samorządowego konkursu „Hit Pomorza”. Z zachowaniem obostrzeń narzuconych przez sanepid, laureaci odebrał tytuły. Wśród nich była Gmina Przodkowo.

Do Gniewa pojechała liczna reprezentacja z wójtem Andrzejem Wyrzykowskim na czele. Towarzyszyły mu Maria Stasik – Przewodnicząca Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych „Jezioranki”, Magdalena Myszk  – Przewodnicząca KGW „Hopowianki”, Aleksandra Kreft – Przewodnicząca KGW „Tokary” oraz Katarzyna Bliźniewska – Przewodnicząca KGW „Kosowo. Brakowało tylko przedstawicielki KGW „Warzenko”. Wyjątkowego charakteru przodkowskiej delegacji nadawała obecność gminnej orkiestry dętej z kapelmistrzem Zdzisławem Plichta.

Gminne KGW zapracowały na HITA

Podczas gali Gmina oraz Koła KGW i Stowarzyszenie otrzymały zaszczytny tytuł Kryształowy Hit Pomorza Gmina Roku 2020 za kultywowanie kaszubskich tradycji i zaangażowanie w działalność kulturalną gminy Przodkowo.
Zdobycie tego tytułu nie byłoby możliwe dzięki pracy i zaangażowaniu członkiń działających na terenie gminy KGW.
To właśnie ich aktywność,   troska o dobro i rozwój wspólnoty mieszkańców, podtrzymywanie tradycji, organizowanie imprez mających na celu upowszechnianie kultury i tradycji regionalnej, integracja i aktywizacja mieszkańców, aktywne włączanie się i uczestniczenie w organizowanych przez gminę imprezach a także angażowanie do współpracy całych rodzin  –  dzieci i młodzieży powoduje, że Nasza kultura i obyczaje przekazywane są z pokolenia na pokolenie.

Orkiestra z wyróżnieniem

Przodkowska orkiestra dęta pojechała do Gniewu, aby uświetnić galę. Na miejscu okazało się, że trafiło do niej specjalne wyróżnienie. Związane było ono z jubileuszem 5-lecia tej formacji. Przodkowska orkiestra dęta uświetnia swoimi występami wszystkie ważne wydarzenia na terenie gminy.

Serdecznie gratulujemy uzyskanych tytułów.

red.

Komentarze