Gmina Przodkowo Wokół nas

Gmina Przodkowo. Doceniono uczestników Wielkanocnego Konkursu. Nagrody dla każdego uczestnika, a sam konkurs do kalendarza wydarzeń

Przedwczoraj w reżimie sanitarnym wójt gminy Andrzej Wyrzykowski wręczył nagrody wszystkim uczestnikom konkursu pt. ,,Ozdoby Wielkanocne”. Uroczystość dostarczyła wielu emocji obu stronom.

W konkursie wzięli udział uczniowie szkół z terenu gminy. Były trzy kategorie: Zając Wielkanocy, Pisanka Wielkanocna i Palma Wielkanocna. Jury w osobach Katarzyna Markowska, Danuta Rzepka, Magdalena Potrykus i Maria Stasik oceniło sześćdziesiąt prac. Najciekawsze można było podziwiać w przodkowskim ,,akwarium”, w urzędzie gminy i restauracji ,,Kania”. Z racji panujących przed świętami obostrzeń sanitarnych, organizatorzy postanowili, że nagrody będą wręczone, kiedy nastąpi ich poluzowanie. Kiedy nie doczekano się tego, postanowiono wręczyć je w reżimie sanitarnym.

Dużo nagród i jeszcze więcej emocji

Organizatorzy konkursu postanowili, że ze względu na pracochłonność i pomysłowość przygotowanych prac nagrodzeni będą wszyscy uczestnicy konkursu. Zaproszono ich na czwartek na 22 kwietnia. Od godziny 14 w pierwszej turze nagrodzono tych, którzy brali udział w kategorii Zając Wielkanocny. Później przyszła pora na turę drugą, czyli nagrodzonych w Pisance Wielkanocnej. Na końcu nagrody odebrali autorzy Palm Wielkanocnych i wszyscy pozostali uczestnicy konkursu.

– Chcieliśmy pięknie podziękować uczniom naszych szkół za te wszystkie cudowne, świąteczne dzieła. To na pewno było wspaniałe przeżycie dla dzieci, kiedy mogły w towarzystwie rodziców odebrać dyplom i nagrodę rzeczową. Nie ukrywam, że dla nas również to było przeżycie duże, ponieważ nie często teraz mają miejsce takie wydarzenia – mówił nam po uroczystości wójt gminy A. Wyrzykowski

Jak informuje nas Katarzyna Markowska współorganizator konkursu z ramienia urzędu gminy, z pewnością na stałe zagości on w kalendarzu wydarzeń gminy Przodkowo, a wykonane w nim ,,małe arcydzieła” będą cieszyć wszystkich w gablocie wystawienniczej.

Nad/opr.red

Komentarze