Gmina Przodkowo OSP

Gmina Przodkowo. Pomoc dla OSP z WFOŚiGW. Druhowie wybrali już sprzęt

W ramach akcji „Florek” finansowanej z WFOŚiGW do dwóch jednostek z terenu gminy trafi drobny sprzęt i umundurowanie. Te warte od kilku do kilkunastu tysięcy złotych wyposażenie otrzyma OSP Pomieczyno.

W tym roku WFOŚiGW ogłosił konkurs „Florek – wsparcie dla OSP 2020” w ramach „Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych”. Jego pula 1,5 mln zł. Zgodnie z procedurą do końca września organizatorzy konkursu wybrali spośród wniosków złożonych przez jednostki i rekomendowanych Komendanta Powiatowego PSP, te właściwe. Z 246 pomorskich jednostek zakwalifikowali się do konkursu 112. Z powiatu kartuskiego było ich osiemnaście, z gminy Przodkowo dwa: OSP Pomieczyno i OSP Tokary.

W planach w kolejnym miesiącu miało być podpisanie umów w Gdańsku z siedzibie WFOŚiGW. Jesienna fala pandemii spowodowała, ze plany uległy zmianie. Umowy były rozsyłane pocztą do jednostek.

OSP Pomieczyno wie, czego chce

Jak informuje dh. Ireneusz Drążkowski, Prezes OSP Pomieczyno umowa do nich ledwo co dotarła. Została podpisana i odesłana.

– Teraz mamy do zrobienia zakupy. W sumie już wszystko w sklepie na nas czeka, bo zamówiłem to wcześniej. WFOŚiGW poinformował żeby do zakupu była faktura z terminem 30 dni płatności. Wtedy oni po trzech tygodniach przeleją nam pieniądze, żebyśmy zdążyli zapłacić – tłumaczy dh. I. Drążkowski

Jak usłyszeliśmy od niego, do jednostki ma trafić przede wszystkim sześć sztuk mundurów bojowych z firmy „Nomex”. Oprócz tego trochę drobnego wyposażenia: detektor prądu, opryskiwacz i czujnik do wykrywania gazu.

Prezes jednostki podkreśla, że na te zakupy otrzymali również 6 tys. zł dofinansowania z gminy i niewielką część dokładają ze środków własnych.

D. Tryzna

Sześć mundurów bojowych „Nomex” otrzyma  jednostka OSP Pomieczyno

Komentarze