Gmina Kartuzy

Kartuzy. Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Przygotowania skromne i bardziej rozważne

Mniej świątecznych wystrojów, bez wspólnej wigilii na rynku i fety sylwestrowej, tak zapowiada się grudzień w Kartuzach. Za to odbędzie się Jarmark Świateczny choć i tu są zmiany w regulaminie.

Jak usłyszeliśmy od burmistrza Kartuz Mieczysława Grzegorza Gołuńskiego w tym roku przygotowania świąteczne w mieście będą wyglądały inaczej. Wystroje świąteczne pojawią się tylko w ścisłym centrum Kartuz tj. na ul. Dworcowej i deptaku.

-Być może ta lampka świąteczna rozświetliłaby przedświąteczny czas , dała trochę radości , ale tyle rodzin dziś jest dotkniętych pandemią, tyle jest tragedii wokół ,że trudno pozwolić sobie na beztroskę i świętować wzorem ubiegłych lat. Te święta powinny być bardziej wyciszone- zamyśla się burmistrz miasta.

Jarmark Świąteczny aby pomóc…

-Odbędzie się za to jedna z kartuskich wizytówek czasu przedświątecznego- Jarmark Świąteczny na kartuskim rynku w dniach 11-20 grudnia. Wychodząc naprzeciw wszystkim naszym producentom , twórcom ludowym, bo oni w tym roku nie mieli możliwości zbywania. Dlatego zachęcamy wszystkich tych , którzy mogą to niech skorzystają, przyjdą i kupią choćby skromną rzecz, żeby wspomóc w ten sposób naszych twórców, artystów-tłumaczy M.G.Gołuński.

Obowiązywać tu będą jednak duże środki ostrożności i musi być przestrzegany dystans społeczny. Stąd na jarmarku nie będą organizowane wydarzenia oraz animacje, które mogłyby spowodować nagromadzenie się grupy osób. Nie odbędą się towarzyszące naszemu jarmarkowi spotkanie z Mikołajem oraz Kaszubska Wigilia dla mieszkańców powiatu kartuskiego.

Do poniedziałku 7 grudnia zainteresowani udziałem w jarmarku mogą przesyłać swoje zgłoszenia na adres kultura@poczta.kartuzy.pl

D.Tryzna

Komentarze