Gmina Kartuzy Gmina Żukowo Miasto Kościerzyna

Region. Organizacja ruchu w okresie Wszystkich Świętych. Tymczasowa zmiana organizacji ruchu w czterech miejscowościach

W związku uroczystością Wszystkich Świętych, w obrębie cmentarzy Żukowie, Leźnie, Kartuzach i Kościerzynie wprowadzona zostanie czasowa zmiana organizacji ruchu drogowego.

Od dzisiaj do czwartku obowiązywać będzie w rejonie żukowskiego cmentarza oraz w Leźnie zmieniona organizacja ruchu. W Żukowie projekt organizacji ruchu zakłada wprowadzenie: ruchu jednokierunkowego na odcinku ul. 3 Maja od działki drogowej nr 822/2 do działki drogowej nr 900/1, wraz z dopuszczeniem jednostronnym parkowaniem równoległym do krawężnika. Ponadto obowiązuje zakaz parkowania na odcinku ul. 3 Maja od skrzyżowania z ul. Gdańską DK7 do rzeki Raduni oraz na wskazanym odcinku drogi dopuścić ruch dwukierunkowy

W Leźnie projekt organizacji ruchu zakłada wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na odcinku ul. Cichej od wjazdu z ul. Św. Floriana. Zakaz wjazdu na ul. Cichej od strony wjazdu z ul. Derdowskiego oraz zakaz skrętu z lewo na końcu ul. Derdowskiego.

Zmiany w Kartuzach

Również od dzisiaj do 2 listopada, w związku uroczystością Wszystkich Świętych, w obrębie cmentarzy przy ul. Wzgórze Wolności w Kartuzach wprowadzona zostanie czasowa zmiana organizacji ruchu drogowego. Ul. Mickiewicza – na odcinku od skrzyżowania z ulicą Wzgórze Wolności do skrzyżowania z ul. Słowackiego jest jednokierunkowa z wjazdem od strony drogi wojewódzkiej nr 211. Ul. Słowackiego na odcinku od skrzyżowania z ulicą Mickiewicza do skrzyżowania z ul. Chmieleńską jest jednokierunkowa z wjazdem od strony ul. Mickiewicza. Ul. Chmieleńska na odcinku od skrzyżowania z ul. Słowackiego do skrzyżowania z ulicą Wzgórze Wolności – jest jednokierunkowa z wjazdem od strony ulicy Słowackiego. Droga na cmentarz na Bilowo jest również ulicą jednokierunkową z wyjazdem drogą przez las w kierunku Łapalic do drogi wojewódzkiej. Wprowadza się także ograniczenie wjazdu na parking na wysokości cmentarzy przy ulicy Klasztornej, poprzez ograniczenie wjazdu od strony ul. Wzgórze Wolności dla wszystkich pojazdów. Możliwość wjazdu na parking jedynie od strony ul. Klasztornej. Parking przy cmentarzu jest wyłączony z ruchu drogowego.

Organizacja ruchu w Kościerzynie

W mieście Kościerzyna zmiana ruchu obowiązuje do 3 listopada. I tak parking przed cmentarzem przeznaczony został na sprzedaż kwiatów i zniczy. Ul. Kapliczna jest drogą jednokierunkową od ul. Dworcowej w stronę cmentarza, po obu stronach obowiązuje zakaz zatrzymywania się. Ul. Skarszewska jest drogą jednokierunkową na odcinku od ul. Kaplicznej do ul. Świętopełka z możliwością zatrzymania się po prawej stronie. Ul. Dworcowa jest drogą o jednym kierunku od „świateł” do ul. Gdańskiej z możliwością zatrzymania się po lewej stronie. Parkingi wyznaczono na: ul. Skarszewska za cmentarzem, ul. Dworcowa, ul. Szopińskiego (płatny), ul. Młyńska, ul. Wojska Polskiego. Jednocześnie w trakcie obowiązywania czasowej organizacji nastąpi zmiana kursowania autobusów komunikacji miejskiej.

UG/opr.red

Komentarze