Wokół nas

Gmina Sierakowice. Akcja 1%. Wspomóż dzieci z autyzmem

Ruszyła akcja pn. ,,Niebiescy Bohaterowie’’. To kolejna odsłona kampanii zbierająca środki na terapię dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu. Każdy podatnik może wspomóc podopiecznych Stowarzyszenia „Niebieski Skarb”, przekazując swój 1% podatku.

Dwa tygodnie temu wystartowała kolejna edycja kampanii mającej na celu zwiększenie świadomości o autyzmie oraz zbieranie środków na terapie dzieci w tym z 1%. W tym roku zbiórka przeznaczona jest na wparcie 26 młodych osób z autyzmem i Zespołem Aspergera.  

Odpowiednia terapia dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu jest bardzo kosztowna. Dlatego wielu rodziców nie może finansować jej w takim stopniu, w jakim wymagają tego potrzeby ich dziecka. Przekazując swój 1% podatku na KRS: 0000470550lub wpłacając drobną darowiznę, można szybko pomóc Niebieskim Bohaterom.

Kim są Niebiescy Bohaterowie?

To podopieczni Stowarzyszenia Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu „Niebieski Skarb”. Dla opiekunów te dzieci są bohaterami. Codzienne czynności, które zwykłym ludziom przychodzą z łatwością, dla nich często są wyzwaniem. Kampania ma zachęcić podatników do przekazywania swojego 1%. Zebrane środki pomogą dzieciom rozwijać swoje umiejętności i ułatwią funkcjonowanie w domu lub szkole, wśród innych.

Kampanię własnymi siłami, głównie z zaangażowaniem rodziców dzieci przeprowadza Stowarzyszenie „Niebieski Skarb”. To świetny przykład jak można pomagać sobie i innym, jak razem w gronie ludzi o podobnych problemach pokonywać życiowe przeciwności.

Myśl globalnie, działaj lokalnie

 Terapia osób dotkniętych autyzmem jest bardzo kosztowna. Niestety bezpłatna oferta służby zdrowia i innych podmiotów publicznych jest dalece niewystarczająca. Pandemia pogłębiła trudności w dostępie do specjalistycznej pomocy. Przez wiele miesięcy zamknięte były szkoły, poradnie i inne miejsca, w których osoby z autyzmem mogły uzyskiwać pomoc i wsparcie.

– Bardzo dziękuję wszystkim podatnikom, którzy zdecydowali się lub zdecydują przekazać swój 1 procent podatku na „Niebieski Skarb”. Zapewniam, że wykorzystamy te pieniądze dobrze -mówi prezes „Niebieskiego Skarbu” Agnieszka Pujsza-Pomorska. –

Wpisz KRS: 0000470550 i wspieraj

Stowarzyszenie Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu „Niebieski Skarb” od 2013 roku prowadzi działania na rzecz osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, m.in. finansuje, współfinansuje i organizuje terapię i rehabilitację dzieciom z autyzmem, organizuje wiele wydarzeń integrujących środowisko niepełnosprawnych, prowadzi szkolenia.  Od przeszło pięciu lat Stowarzyszenie posiada status OPP, dzięki któremu może pozyskiwać środki z 1% podatku. Termin rozliczania podatku za rok 2020 mija z końcem kwietnia br.

Nad/opr.red

Komentarze