Gmina Przodkowo Inwestycje

Gmina Przodkowo. Przetarg na rozbudowę szkoły. Jest wykonawca sali sportowej w Wilanowie

Został rozstrzygnięty przetarg na budowę sali sportowej wraz z częścią dydaktyczną przy Szkole Podstawowej w Wilanowie. Wykonawcą jest firma 4ml Budowa Sp. z o.o. z Kartuz.

W połowie grudnia ubiegłego roku gmina zyskała dofinansowanie z Funduszu Inwestycji Lokalnych ze środków tzw. covidowych. Wsparcie to pomogło w podjęciu decyzji o ogłoszeniu  konkursu ofert na budowę hali sportowej wraz z częścią dydaktyczną, infrastrukturą zewnętrzną i zbiornikiem na wody opadowe przy Szkole Podstawowej w Wilanowie.

Przetarg korzystny dla gminy

Spośród dwunastu ofert, które wpłynęły, początkowo wybrano ofertę należącą do przedsiębiorstwa Nordeco z Kościerzyny za kwotę ponad 2,19 mln zł. Niestety, wykonawca poinformował później, że nastąpiło nieoszacowanie oferty. W kolejnym postępowaniu najkorzystniejszą ofertą okazała się ta zaproponowana przez kartuską firmę 4ml budowa Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo wyceniło zadanie na ponad 2,49 mln zł. Dzięki takiej propozycji gmina zyskała oszczędności poprzetargowe w wysokości ponad 177 tys. zł.

Przedmiot zamówienia

Planuje się budowę budynku sali sportowej z częścią dydaktyczną, wraz z niezbędną infrastrukturą. Sala sportowa będzie mieć ponad 304 m2 powierzchni. Na parterze nowego budynku znaleźć ma się sala sportowa, a także cztery nowe sale lekcyjne. Będzie mogła też pomieścić małe boisko do gry w koszykówkę. W części sportowej znajdzie się też zaplecze, szatnie z natryskami, toalety, pomieszczenie pierwszej pomocy, magazyn, pomieszczenie gospodarcze i kotłownia gazowa. W części dydaktycznej zaprojektowano przeszklenia. Ponadto na zewnątrz ma zostać wykonana instalacja kanalizacyjna wraz ze zbiornikiem retencyjnym.

Wykonawca zobowiązany jest wykonać zadanie do końca września bieżącego roku.

UG/opr.red

Komentarze