Gmina Przodkowo Samorząd Wywiady

Rozmowa z Andrzejem Wyrzykowskim wójtem gminy Przodkowo

Dariusz .Tryzna. :Organizujecie szereg różnych imprez bo inaczej podchodzi się do seniorów a inaczej do najmłodszych . Jaki jest klucz tego działania?

Andrzej Wyrzykowski.: Chcemy celować aby tak  zwany produkt czyli to co oferujemy  trafiało do mieszkańców.  Żeby nie wydawać środków , naszych wspólnych publicznych pieniędzy na darmo . Przy tym działać tak aby  przyniosły one satysfakcję .Jeżeli ona jest to jest to wskazówka że możemy to dzieło kontynuować .Jeżeli  tak nie jest  to trzeba zmieniać pomysł, szukać nowego ,bo szkoda wydawać pieniędzy na coś co nie przynosi satysfakcji , albo nie spełnia oczekiwań. Szanujemy każdą złotówkę. Wolimy ją wydać w taki sposób aby  przyniosła  zadowolenie,  spełniła  jakiś marzenia.

D.T.: Stąd obok tych wydarzeń które się przyjęły np. grudniowe spotkania seniorów   czy  turniej  sołectw ,wprowadzacie też te nowe pomysły. Są jakieś z których się wycofaliście?

A.W.: Wycofaliśmy się z sobótek bo tego dnia była zbyt duża konkurencja. Poza tym w sobótki najczęściej pada. Zmieniliśmy piknik rodzinny z pierwszej niedzieli lipca na początek czerwca.  Połączyliśmy to z Dniem Dziecka  i robimy to dla wszystkich dzieci z gminy.   Po co? Jest to lepszy czas . Ludzie nie są na wakacjach ani na urlopach ,więc więcej z nich korzysta z imprezy.  To jest właśnie przykład słuchania  tego co mają mieszkańcy do powiedzenia. Wyciągamy  wnioski  i to chyba widać że to dobrze działa.    

D.T.: A czy będzie w takim razie coś nowego?

A.W.: Idealnie Pan trafił z pytaniem. Chciałbym zapowiedzieć że już za tydzień 21 czerwca  rusza nowa impreza –Przodkowskie Powitanie Lata „Party Time”. Jest to typowa impreza dla młodzieży. Jest to wynik pracy z moją młodzieżową grupą doradczą.

Co prawda dla tej grupy mieszkańców od trzech lat robimy Sylwestra i to w takiej wypasionej formie .Oni  oczekiwali jednak jeszcze   czegoś  innego.  Przyklasnęli mojej propozycji i postanowiliśmy od tego roku  regularnie witać lato w Przodkowie.

Komentarze