Gmina Kartuzy Szkolnictwo Wokół nas

Kartuzy. Gminne eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zwycięzcami drużyny ze szkół w Kiełpinie i SP nr 2 w Kartuzach

Zmagania konkursu odbyły się na początku tego tygodnia. Wzięły w nim udział reprezentacje szkół z terenu gminy Kartuzy. Zwycięzcy wystąpią w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 25 kwietnia.

Przez ostatnie dwa tygodnie relacjonowaliśmy jak wyglądały eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież zapobiega pożarom’’, który po dwóch latach przerwy znowu pobudza dzieci i młodzież do zainteresowania się obroną przeciwpożarową. Okazuje się, że w tym samym czasie rozgrywany był też inny konkurs – Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

11 kwietnia zmierzyły się w nim szkoły podstawowe gminy Kartuzy. Uczestnicy turnieju rywalizowali ze sobą w dwóch kategoriach. Pierwsza z nich skupiła uczniów w wieku 10-12 lat, a druga uczniów starszych. Uczniowie pisali test dotyczący wiedzy, a następnie wykazywali się umiejętnościami praktycznymi. Sędzią głównym turnieju był asp. Adam Marszałkowski.

Wyniki gminnych eliminacji

Zwycięzcami wśród najmłodszych została drużyna z SP Nr 2 w kartuzach, a grupę starszą będzie reprezentować ekipa ze szkoły w Kiełpinie. Najlepszym uczestnikiem turnieju w klasyfikacji indywidualnej wśród młodszych drużyn została Julia Kasperek. Natomiast Arkadiusz Treder został okrzyknięty najlepszym w grupie starszych.  

Zwycięskie drużyny otrzymały puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Drużyny, które awansowały do etapu powiatowego będą miały okazję wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami już 25 kwietnia.

Nad/opr.red

Komentarze