Gmina Przodkowo Inwestycje

Tokary. Rozbudowa remizy. Na dachu zawisła wiecha

Zakończył się pierwszy etap budowy dodatkowego pomieszczenia dla remizy. Zadanie realizuje firma Prestol Sp. z o.o. Obiekt ma być gotowy za półtora miesiąca.

Prace przy inwestycji ruszyły w marcu br. W ostatnich tygodniach nastąpiło ich przyśpieszenie. Po wylaniu fundamentu szybko wymurowano ściany i położono konstrukcję dachową. Andrzej Stromski, właściciel Prestolu i mieszkaniec sąsiedniego Kczewa, zapewniał dwa miesiące temu, że postara się, aby inwestycja została jak najszybciej zakończona. Dla strażaków-ochotników z Tokar jest ona bardzo ważna z dwóch powodów. Po pierwsze będzie uwieńczeniem działań inwestycyjnych gminy, których celem jest remont i rozbudowa ich strażnicy. Po drugie w tym roku obchodzą oni jubileusz 90-lecia jednostki i chcieliby przy tej okazji pochwalić się swoją nową siedzibą. Mówił o tym podczas lutowego zebrania prezes jednostki dh Tomasz Węsiora.

Przedmiot zadania

Pomieszczenie dobudowane będzie miało 88 m 2. Będzie to jednostanowiskowy garaż na samochód pożarniczy. W ramach inwestycji wykonana zostanie instalacja wod-kan, elektryczna, centralnego ogrzewania. Prace obejmują też zagospodarowanie terenu przy remizie, który utwardzony zostanie kostką betonową. Teren będzie  ogrodzony  siatką, zamontowana zostanie  furtka i brama wjazdowa.

– Inwestycja przyczyni się do zwiększenia mobilności i gotowości jednostki do uczestnictwa w akcjach pożarniczo-ratowniczych. Znacznie poprawią się też warunki dla rozwoju integracji lokalnej społeczności – mówią o inwestycji władze gminy.

Dla przypomnienia, koszt pierwotny inwestycji to pół miliona złotych. Gmina pozyskała na nią dofinansowanie w wysokości 400 tys. zł z Funduszu Inwestycji Lokalnych dla terenów popegeerowskich. Do tematu będziemy powracać.

UG/opr.red

Komentarze