Gmina Nowa Karczma Sport

Nowa Karczma. Sukces młodych piłkarek ręcznych z miejscowej szkoły. Dziewczęta z UKS pierwsze w woj. pomorskim

2 kwietnia w finale Pomorskiej Ligi Wojewódzkiej Piłki Ręcznej Młodziczek zawodniczki z Nowej Karczmy zdobyły pierwsze miejsce, deplasując mocne kluby takie jak SPR Arka Gdynia i MTS Kwidzyn. To zwycięstwo potwierdza wysoką pozycję tej dyscypliny sportu w Nowej Karczmie.

Finał pomorskiej ligi rozgrywany był w Nowej Karczmie. Zagrały w nim cztery najlepsze zespoły: UKS Nowa Karczma, SPR Arka Gdynia, UKS Banino i MTS Kwidzyn. W swoim pierwszym meczu gospodynie zmierzyły się ze zwycięzcami poprzedniego turnieju finałowego drużyną z Gdyni. Podopieczne trenerów: Grzegorza Kuchlina i Bartłomieja Kowalewskiego rozgromiły Gdynianki 24:11. Ich kolejne mecze były również zwycięskie. Druga z naszych drużyn UKS Banino przegrała z gospodarzami turnieju, ale pokonała MTS Kwidzyn i w ostatnim swoim meczu wygrała 18:12 z Gdynią. W ten sposób zdobyła drugie miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej i awansowała do 1/16 Pucharu Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Rozgrywki finałowe toczyły się przy dużym dopingu licznej publiczności, wśród której dominowali rodzice zawodniczek.

– Gratuluję naszym zawodniczkom i trenerom osiągniętego sukcesu. Bardzo się cieszę, że w tym trudnym czasie młodzi sportowcy mogą liczyć na wsparcie sponsorów. Wyróżniają się w tym samorządy: pomorski z marszałkiem Mieczysławem Strukiem i powiatowy ze starostą Alicją Żurawską – cieszył się z sukcesu Dariusz Męczykowski, dyrektor SP w Nowej Karczmie.

Nowa Karczma kuźnią talentów

To kolejny sukces młodziczek z Nowej Karczmy. Dla przypomnienia, w czerwcu 2016 roku piłkarki ręczne z UKS Nowa Karczma zdobyły Mistrzostwa Polski w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Zawodniczki UKS odnotowały też wiele sukcesów w rozgrywanym cyklicznie Pomorskim Festiwalu Piłki Ręcznej. Wiele razy Nowa Karczma była gospodarzem tych rozgrywek. W ubiegłym roku UKS Hoch Team Nowa Karczma został zwycięzcą Międzynarodowego Turnieju Piłki Ręcznej Wrocław Handball Cup. Potwierdzeniem wysokiej pozycji piłki ręcznej wśród młodziczek jest niewątpliwie fakt, że w 2018 trzy zawodniczki UKS Nowa Karczma: Nikola Męczykowska, Asia Zgrzeszewska i Michalina Peplińska zostały powołane do kadry Pomorza. Wśród trenerów reprezentacji Pomorza znalazł się również trener zespołu z Nowej Karczmy Bartłomiej Kowalewski.