Wokół nas

Gmina Żukowo. Przygotowania do sezonu letniego

Przystanie kajakowe otwarte i przetestowane

Uczestnicy „testowego” spływu – samorządowcy i pracownicy urzędu gminy Żukowo

Gmina Żukowo oddała do dyspozycji trzy nowe przystanie kajakowe zlokalizowane w miejscowościach: Rutki, Żukowo i Lniska. Inwestycje zostały zrealizowane w ramach zadania „Pomorskie Szlaki Kajakowe – Szlakiem Raduni”. Samorząd osobiście przetestował przystanie podczas spływu kajakowego.

Radunią popłynęli między innymi: Burmistrz Wojciech Kankowski, Radny Rady Miejskiej Paweł Koreń oraz kilkunastu pracowników Urzędu Gminy w Żukowie i mieszkańców gminy.

– Przepłynięcie kajakiem Radunią to nie lada atrakcja nie tylko dla naszych mieszkańców, ale i turystów. Przystań w Żukowie zlokalizowana jest w sąsiedztwie Zespołu Klasztornego, z kolei ta w Rutkach położona jest niedaleko elektrowni wodnej. Dzięki nowym przystaniom, pokonywanie tej trasy jest znacznie wygodniejsze. – mówi Burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski.

Nie brak udogodnień

W przypadku każdej przystani umocniono brzeg Raduni wraz z pochylniami wspomagającymi wodowanie i wynoszenie kajaków z wody. W Lniskach, oprócz przenoski kajakowej, wykonano obiekty małej architektury, takie jak ławki czy ścieżki spacerowe. W Żukowie przy przystani stanęły wiaty wypoczynkowe, plac zabaw i stoliki szachowe. Wykonano także pomost trójpokładowy, stosowne oświetlenie i miejsca parkingowe.  W Borkowie, przy przystani znajdziemy wiaty wypoczynkowe, oświetlenie, ciągi pieszo- jezdne i miejsca parkingowe. Nie zabrakło również pomostu dwupokładowego.

Łączny koszt trzech inwestycji to ok. 2,3 mln zł., z czego ok. 1,9 mln zł pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

nadesł./ opr. S.SZ

Komentarze