Wokół nas

Gmina Żukowo. Front remontowy

Nie czekają na dofinansowania – robią ze środków własnych

Wyraźne potrzeby mieszkańców skłaniają urząd do podejmowania inwestycji, o których w żargonie urzędowym mówi się, że są najdroższe, bo wykonywane ze środków z budżetu gminy. Pierwszą z nich są prace na ul. Tuchomskiej w Baninie, drugą – modernizacja budynku urzędu gminy.

Podpisanie umowy na modernizacje budynku urzędu gminy w Żukowie fot. PL

Ruszyły prace przy ul. Tuchomskiej w Baninie i potrwają do końca września br. Na odcinku 1,2 km powstanie tam nawierzchnia asfaltowa. Całkowity koszt tej inwestycji do niemal 1,5 mln zł. Jest to imponująca kwota, którą samorząd żukowski wyasygnuje ze środków własnych gminy.

Dla wygody interesantów

Jeszcze w czerwcu, zgodnie z podpisaną umową między burmistrzem Wojciechem Kankowskim a wykonawcą zadania, firmą Usługi Remontowo-Budowlane Wojciech Cyrzan, ruszą prace modernizacyjne przy budynku urzędu gminy w Żukowie. Zakończenie prac przewidywane jest na listopad br. Tutaj również cały koszt prac pokryje samorząd, a jest to kwota blisko 2 mln zł.

– Modernizacja urzędu jest konieczna. Pomieszczania po OSP stoją teraz puste, więc tę przestrzeń chcemy jak najszybciej zagospodarować. Zależy nam przede wszystkim na tym, by mieszkańcy mogli załatwić swoje sprawy jeszcze szybciej i wygodniej. Właśnie z tą myślą rozpoczynamy to zadanie. – komentuje Wojciech Kankowski.

S.SZ

Komentarze