Gmina Somonino Wokół nas

Gmina Somonino. HopoBabki mają nową siedzibę i pełno pomysłów

Po obfitującym w wydarzenia roku ubiegłym, bieżący przynosi kolejne inicjatywy KGW HopoBabek. W marcu zyskało ono nową siedzibę. W kwietniu chce ruszyć z projektem ,,Kobiecanki – nie tylko gary’’, którego celem jest wyzwolenie aktywności kobiet.

Ubiegły miesiąc przyniósł kilka wydarzeń. Najpierw świętowały 8 marca. Trzy dni później z okazji Dnia Kobiet uczestniczyły w warsztatach z „Energii pieniądza”, które poprowadziła Anna Jacaszek. Odbyły się one dzięki gościnności Anety nowej członkini stowarzyszenia.

Uwieńczenie rocznych starań

Najważniejszym z dotychczasowych wydarzeń bieżącego roku było pozyskanie nowej siedziby przy ul. Kościelnej 5. Pomieszczenie zostało zaadaptowane na ten cel wspólnymi siłami stowarzyszenia. Trwało to przez cały ubiegły rok. Uroczystości związane z nową siedzibą miały miejsce 17 marca. Rozpoczęła je msza święta w intencji członkiń stowarzyszenia, którą odprawił ks. proboszcz Tadeusz Łącki. On też poświęcił nową siedzibę, która jak podkreślają HopoBabki, dobrze posłuży im w realizacji statutowych działań.

– Remont trwał bardzo długo, ale metamorfoza pomieszczenia jest ogromna. Jesteśmy z tego bardzo dumne. To pokazuje, że wspólną pracą można osiągnąć wszystko – piszą na swoim profil Facebook.

Klub aktywności kobiet

Niewątpliwie pierwszym z nich będzie realizacja projektu pt. ,,Kobiecanki – nie tylko gary’’. Obejmuje on szereg różnorodnych działań, których celem propagowanie aktywności kobiet. Już 7 kwietnia koło zaprasza na godz. 18 do swojej siedziby na warsztaty makramy, które poprowadzi Joanna Walaszkowska. Ich uczestnicy mają nauczyć się tworzyć makramowe lampiony oraz ozdoby wielkanocne. W ramach projektu będą organizowane tzw. „aktywne śniadania, popołudnia i wieczory”, w trakcie których panie będą mogły wziąć udział w warsztatach artystycznych, tworzenia świec, plecenia wianków, tworzenia biżuterii itd. Zajęcia będą dotyczyć kobiet w różnym wieku. W planach jest też miejsce na aktywność sportową oraz integracje mieszkańców wsi.

W związku z ograniczoną ilością miejsc an pierwsze warsztaty obowiązują zapisy poprzez formularz online https://forms.gle/ZyEyLhNPguP1Rdjj7.

D. Tryzna

Wyjazd do kina w Sopocie 27.03.2022. Fot. Nadesłane
Warsztaty ,,Energia pieniądza” 11.03.2022. Fot. Nadesłane
HopoBabki otwarcie i święcenie siedziby 17.03.2022. Fot. Nadesłane

Komentarze