Wokół nas

Gmina Somonino. Modernizacja Dworca Kolejowego

„Mamy problem (…) chcielibyśmy, żeby chociaż elewacja była spójna”

Podczas ostatniej  konferencji prasowej  wójt  Gminy Somonino, Marian Kowalewski podzielił się problemem dotyczącym  inwestycji przy Dworcu Kolejowym w Somoninie. Jako, że gmina realizuje kompleksowo tylko jedną jego część, mogą wyniknąć z tego problemy „natury estetycznej”.

Wójt Marian Kowalewski przypomniał o realizowanym remoncie budynku Dworca Kolejowego w Somoninie. Dworzec podzielony jest na dwie części – tę, którą dysponuje gmina Somonino oraz drugą, którą zarządza PKP Nieruchomości. W tej części górna kondygnacja jest zamieszkana, co spowodowało, że remont po stronie PKP napotkał komplikacje.

– Muszę powiedzieć, że mamy tutaj pewien problem, bo jak państwo wiecie dworzec jest podzielony na dwie części i inwestycja jest prowadzona w jednej z nich. W tej, która do dyspozycji ma gmina Somonino. Natomiast drugą część dworca, co nam się nie podoba, stanowi nastawnia. To jest w gestii kolei, aby tę część wyremontować –mówił wójt.

Jednorodna elewacja

W ubiegłym roku we wrześniu PKP rozstrzygnęła przetarg na realizację swojej części inwestycji.

– My wystąpiliśmy o to, żeby PKP się dogadało z wykonawcą, którego my wybraliśmy z naszej strony i zrobili tę dolną – niemieszkalną , część dworca. Mogę powiedzieć, że w tej chwili toczą się rozmowy – informuje M. Kowalewski. – Zależy nam, żeby równolegle robiona była ta część elewacyjna, bo już nie mówimy o wnętrzu. To nas nie interesuje. My w swojej części budujemy od dołu do góry. A w tej drugiej części chcielibyśmy, żeby chociaż elewacja była spójna. Ponadto chodzi też o zagospodarowanie terenu wokół dworca –dodaje włodarz gminy.

S.SZ

Komentarze