Gmina Somonino Wokół nas

Gmina Somonino. Wizyta Dyrektora Krajowego Wsparcia Rolnictwa. Jacek Szaran i panie z KGW z gminy Somonino

W ubiegłym miesiącu z wizytą roboczą w Somoninie przebywał Jacek Szaran – Dyrektor Krajowego Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Pruszczu Gdańskim. W jej ramach odbyło się spotkanie z przedstawicielkami pięciu KGW z terenu gminy. Gość zachęcał je do wzięcia udziału w konkursie ,,Bitwa Regionów”.

Jak mówił radnym podczas ostatniej sesji wójt Marian Kowalewski wizyta dyr. KOWR-u miała związek z wyjaśnieniem spraw związanych z gruntami rolnymi. Jednak zdecydowanie więcej czasu poświęcił on na spotkanie z członkiniami KGW.  Jeszcze niedawno na terenie gminy działało tylko jedno KGW w Sławkach. Funkcjonuje ono w ramach stowarzyszenia kółek i organizacji rolniczych. W ostatnich latach dzięki zachętom ze strony ARMiR-u powstały kolejne. Najpierw w Hopowie, a później w Kameli, Goręczynie i ostatnio w Piotrowie. Można powiedzieć, że dynamika ich rozwoju dorównuje tej z gminy Chmielno.

Zachęcał do aktywności

W spotkaniu udział wzięły przedstawicielki wszystkich sześciu kół. Obecny był również wójt Marian Kowalewski.

Jak informują nas uczestniczki spotkania dyrektor skupił się na zapromowaniu tegorocznej edycji konkursu kulinarnego ,, Bitwa Regionów”. Wyjaśnił na czym polegają dokonane zmiany. Okazuje się, że w tym roku przewidziano w konkursie większą pulę nagród oraz  zwrot do 500 zł dla uczestników I i II etapu za zakup produktów niezbędnych do przygotowania dania konkursowego. Dla uczestników III etapu zwrot będzie wynosił tysiąc  zł.

Jak informują nas uczestniczki spotkania dyrektor skupił się na zapromowaniu tegorocznej edycji konkursu kulinarnego ,,Bitwa Regionów”.

-Wyjaśnił na czym polegają dokonane zmiany. Okazuje się, że w tym roku przewidziano w konkursie większą pulę nagród oraz zwrot do 500 zł dla uczestników I i II etapu za zakup produktów niezbędnych do przygotowania dania konkursowego. Dla uczestników III etapu zwrot będzie wynosił tysiąc zł – informuje KGW w Sławkach.

Przedmiotem tegorocznego  konkursu jest wykonanie pracy konkursowej, polegającej na przygotowaniu tradycyjnej potrawy regionalnej z wykorzystaniem przynajmniej jednego produktu regionalnego  charakterystycznej dla regionu działania KGW lub stowarzyszenia.

– Omówiliśmy bieżącą działalność naszych kół, plany na ten rok. Rozmawialiśmy o współpracy i wymianie  doświadczeń w zakresie pozyskiwania środków na realizację zadań dla KGW – powiedziała przedstawicielka Hopobabek.

Nad./D.Tryzna

Komentarze