Gmina Lipusz Konkursy OSP Wokół nas

Lipusz. Turniej pożarniczy ,,Młodzież Zapobiega Pożarom”. Fabian Szykowski reprezentuje gminę.

W etapie gminnym Turnieju Wiedzy Pożarniczej wzięło udział aż dwudziestu jeden uczestników. To pokazuje, że cieszy się on uznaniem wśród uczniów miejscowej szkoły.

Ogólnopolski Turniej „Młodzież zapobiega pożarom” służy popularyzacji wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, sposobów postępowanie na wypadek pożaru i praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym. Biorący w nim udział powinni posiadać wiedzę m.in. na temat organizacji ochrony przeciwpożarowej, czy historii i tradycji ruchu strażackiego. Konkurs odbywa się systematycznie od wielu lat. Ma cztery etapy. Od  gminnego po ogólnopolski.

Nagrodzeni przez wójta

W etapie gminnym w Lipuszu wystartowało dwudziestu jeden uczniów. Reprezentowali jedną kategorię wiekową. Na początku zmierzyli się oni w teście pisemnym. Najlepsi z tego etapu przeszli do etapu ustnego. Ostatecznie najlepszym z nich okazał się Fabian Szykowski uczeń klasy VIII D. Będzie on reprezentował gminę Lipusz w etapie powiatowym konkursu, który zaplanowano w następnym tygodniu.  Wszyscy startujący uczniowie otrzymali nagrody oraz dyplomy ufundowane przez wójta gminy Mirosława Ebertowskiego.

Opr.D.Tryzna

Komentarze