Gmina Somonino Wokół nas

Gmina Somonino. Wyniki konkursu dla klubów, organizacji. 75 tys. zł na zadania publiczne

Do otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych w 2021 roku wpłynęło łącznie 22 oferty. Na wniosek komisji konkursowej przyznano dotacje na realizację zadań publicznych w trzech zakresach piętnastu podmiotom na kwotę 75 tys. zł.

W piątek 19 lutego nastąpiło oficjalne rozstrzygnięcie konkursu ofert, który skierowany był głównie do klubów, organizacji i stowarzyszeń. Wnioski składano na realizacje zadań w trzech obszarach, czyli sport, kultura oraz turystyka. Spośród 22 ofert, które spłynęły, aż siedem zostało odrzuconych.

Dotacje na rzecz turystyki

Pierwszy zakres obejmował działania związane z turystyką. Największą kwotę, bo 8 tys. zł pozyskało OSP w Ostrzycach. Za te środki strażacy planują zrealizować zadanie pn. ,,Kaszubska ścieżka świetlna’’. Koło Gospodyń Wiejskich w Sławkach otrzymało 4 tys. zł na zadanie pn. ,,Wędrowna dzika kuchnia’’. Kwotę niewiele mniejszą, bo 3 tys. zł zyskało Stowarzyszenie ,,Jesteśmy Razem’’, którego celem jest realizacja projektu ,,Rower jest OK’’.

20 tys. zł dla kultury

Kolejny zakres działań obejmował zadania realizowane na potrzeby kultury. Wśród ośmiu oferentów, tylko czterech zyskało wsparcie finansowe. Wśród nich było ponownie KGW w Sławkach, które otrzymało 7 tys. zł zadanie pn. ,,Szady Buk – potańcówka w lesie’’. Stowarzyszenie Kaszubski Zakątek zyskało 5 tys. zł wsparcia na projekt ,, Z rękodziełem na Ty’’. Taką samą kwotę pozyskało Stowarzyszenie HopoBabki z siedzibą w Hopowie na zadanie ,,Walkuszowa Kuźnia okiem dziecka’’. Ostatnią dotowaną organizacją było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kultury, Sportu i Turystyki na Wsi „Przyjazna Wieś Kaszubska’’. Dofinansowanie w kwocie 3 tys. zł planuje przeznaczyć na organizację VII Kaszubskiej Gali Zespołów Weselnych.

Najwięcej środków na sport

Wśród obszarów działania znalazł się również sport, na który gmina postanowiła przeznaczyć 40 tys. zł. Zdecydowanie najwyższe środki dofinansowania przyznano UKS „GRYF” w Goręczynie oraz Akademii Piłkarskiej Szargan. Oba kluby dostały po 10 tys. zł na organizację żagli oraz zajęć sportowe dla dzieci i młodzieży z terenu gminy. Projekt „Wędkarstwo-pasją młodzieży” autorstwa Stowarzyszenia ,,Jesteśmy Razem’’ pozyskał 2,6 tys. zł. Stowarzyszenie Kaszubski Zakątek otrzymało 2,2 tys. zł na zadanie pn. ,,MY Z integracją NA TY’’. Również 2,2 tys. zł dostało Stowarzyszenie „Szkoła w Borczu spełnia marzenia”. Podobną kwotę, bo 2 tys. zł pozyskało Stowarzyszenie „Przyjazna Wieś Kaszubska’’ na projekt ,,Biegi Uliczne „Brzegami Raduni”. Najskromniejszą kwotą został dotowany Polski Związek Niewidomych Okręg Pomorski. Na zadanie „Dzień na zdrowo i sportowo-gra w kręgle” otrzymał 1 tys. zł.

Nad/opr.red

KGW w Sławkach dostały 7 tys. zł dofinansowania.

Komentarze