Gmina Stężyca Konkursy

Gmina Stężyca. Gminny konkurs literatury kaszubskiej. Wyłoniono najlepszych recytatorów

Kilkudziesięciu uczniów z gminy Stężyca spróbowało swoich sił w Konkursie Recytatorskim Literatury Kaszubskiej ,,Rodnô Mòwa”. Jego gminne eliminacje przeprowadzono w auli multimedialnej Gminnej Biblioteki Publicznej w Stężycy.

W jury konkursu zasiadła Felicja Baska-Borzyszkowska działaczka i nauczycielka języka kaszubskiego, Gabriela Formela była dyrektor stężyckiej biblioteki, Maria Birr prezes Stowarzyszenia „Kaszubianki” z Kamienicy Szlacheckiej, oraz Wanda Lew-Kiedrowska będąca konsultantką i współorganizatorką konkursu.

Wyniki konkursu

W kategorii przedszkolnej pierwsze miejsce zajął Bartłomiej Kobiela. Kolejne wywalczyła Wiktoria Piechowska. Z kolei na trzecim uplasowała się Rozalia Orlikowska. Spośród uczniów klas I-III najlepszy okazał się Alan Neubauer. Kolejne miejsce zgarnęła Iga Brzezińska. Lokatę trzecią wywalczył Michał Hinc. Spośród uczniów klas IV-VI nie miał sobie równych Filip Neubauer. Tuż za nim uplasowali się odpowiednio Łucja Reiter i Stanisława Bertling. Ostatnia kategoria, skupiająca uczniów klas VII-VIII, wyłoniła Martę Warkusz jako zwyciężczynię. Na drugim miejscu stanęła Oliwia Daleka, a na trzecim Weronika Puzdrowska.

Wytypowani uczniowie zaprezentują gminę na eliminacjach powiatowych.

ZKiW/opr.red

Komentarze