Gmina Stężyca OSP

Gmina Stężyca. Zawody sportowo-pożarnicze jednostek OSP. Zmagały się drużyny ze wszystkich jednostek

W zawodach wzięło udział siedemnaście drużyn, w tym sześć członków czynnych. Regulaminowo najlepsi okazali się druhowie ze Zgorzałego, ale w bojówce nie do pokonania była drużyna z Kamienicy Szlacheckiej. Wśród MDP żeńskiego triumfowały drużyny z Kamienicy Szlacheckiej i ze Stężycy. Najsprawniejszą drużyną męską MDP okazała się ta z Gołubia.

Gminne Zawody w Sporcie Pożarniczym rozegrane zostały w sobotę na stężyckim stadionie. Po dwuletniej przerwie do rywalizacji stanęło siedemnaście drużyn. Jeżeli chodzi o członków czynnych, pojawiło się sześć drużyn reprezentujących wszystkie gminne jednostki. Do tego jedenaście ekip Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Uczestnicy zawodów najpierw musieli się zmierzyć z musztrą i sztafetą pożarniczą 7×50 z przeszkodami. Później odbyły się ćwiczenia bojowe. Na zakończenie druhowie czynni i męskie MDP 15-18 zmierzyli się w ćwiczeniu alarmowo-bojowym.

,,Rozruszać’’ młodzieżówkę

Zawody poprowadził Edmund Kwidziński, prezes Powiatowego ZSOP i zarazem dyrektor Biura Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP. Zmagania oceniała komisja sędziowska w składzie m.in. dh Kazimierz Gliniecki, naczelnik Gminnego Związku OSP RP w Sulęczynie i dh Tomasz Węsiora, prezes OSP Tokary.

– Zawody spełniły przede wszystkim swój podstawowy warunek i cele jakie założono, a mianowicie uaktywnienie po tych dwóch latach, kiedy nie było tych zawodów. Trzeba się cieszyć, że frekwencja była pełna i to, że praktycznie każda jednostka miała swoje zaplecze, czyli drużyny młodzieżowe. Zawody dla nich miały wyłonić te drużyny, które będą startować w zawodach rangi powiatowej. Na pewno w tym roku takowe się odbędą, tylko w tej chwili trudno mi określić ich termin i miejsce. Powiem również, że planujemy przeprowadzić w tym roku zawody na szczeblu wojewódzkim – mówił po zawodach E. Kwidziński.

Na stadionie stężyckim zwyciężyli…

Nagrody, puchary oraz dyplomy ufundowane przez gminę wręczyli: Katarzyna Rynkiewicz, wicewójt gminy, Marcin Kieliński, komendant gminny ZOSP RP w Stężycy oraz E. Kwidziński.

W klasyfikacji generalnej wśród członków czynnych najlepsza okazała się jednostka OSP Zgorzałe. Tuż za nią uplasowali się druhowie z Szymbarku i Stężycy. W ćwiczeniach alarmowo-bojowych członków czynnych zwyciężyła jednostka z OSP w Kamienicy Szlacheckiej. W klasyfikacji generalnej męskiej MDP 15-18 lat zwyciężyła drużyna z Gołubia. Kolejne miejsca zdobyli odpowiednie członkowie z MDP Szymbark i MDP Stężyca. W ćwiczeniu alarmowo-bojowym nie mieli sobie równych chłopcy z Gołubia. W klasyfikacji generalnej chłopców 12-15 lat zwyciężyła drużyna z Kamienicy Szlacheckiej. Na kolejnych miejscach znalazły się ekipy ze Stężycy i Gołubia. Wśród żeńskiej MDP 15-18 lat w klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce zgarnęła drużyna ze Stężycy, a drugie MDP Nowe Czaple. Wśród młodszych dziewcząt zwyciężyła ekipa z Kamienicy Szlacheckiej, a tuż za nimi uplasowały się dziewczęta z Gołubia.