Gmina Sulęczyno Wokół nas

Gmina Sulęczyno. Wesprzyj 4-miesięcznego Maciusia. Uratuj śmiertelnie chore serce

4-miesięczny Maciuś walczy z nierównym przeciwnikiem – złożoną wadą serca. Jedyną szansą na wyleczenie chłopca jest operacja kardiologiczna prowadzona w specjalistycznej klinice w Genewie. Zbiórka na leczenie małego wojownika prowadzona jest w serwisie Siepomaga.pl https://www.siepomaga.pl/macius-gawin.

25 lipca przyszedł na świat Maciuś Gawin z gminy Sulęczyno. Okazało się, że maluch urodził się ze złożoną wadą serca pod postacią: odejścia obu naczyń z prawej komory, przełożeniem pni tętniczych, zwężeniem zastawki pnia płucnego, ubytkiem przegrody międzykomorowej, pojedynczą tętnicą wieńcową, przełożeniem trzewi oraz agenezją prawej nerki.

Potrzebna zawrotna kwota

– Obserwujemy, jak Maciuś męczy się coraz bardziej, a jego serce słabnie z każdym dniem. Przez wadę serca nie przybiera na wadze. Męczy się nawet jedzeniem – mówią rodzice malca.

Dla polskich lekarzy wada jest zbyt skomplikowana. Rozkładają ręce, nie są w stanie pomóc.

Po wielu poszukiwaniach i konsultacjach rodzinie udało nam się znaleźć ratunek w Genewie, gdzie tego typu operacje są wykonywane z sukcesem.

– Otrzymaliśmy kwalifikację do operacji i kosztorys. Życie naszego syna wyceniono na ponad 1 mln zł. To kwota, której nie mamy i nie jesteśmy w stanie sami zdobyć, a dodatkowo mamy bardzo mało czasu. Dostaliśmy informację, że jak tylko zgromadzimy środki, Genewa wyznaczy termin operacji. Lepiej jednak, by ta odbyła się jak najszybciej! Nie wiemy, co przyniesie każdy kolejny dzień. Jeśli coś złego zacznie się dziać, stan dramatycznie i nagle się pogorszy, już nikt na świecie nie zdąży z ratunkiem, Maciuś odejdzie, zostawiając w naszych sercach pustkę nie do wypełnienia. Dlatego bardzo prosimy – pomóżcie nam uratować synka – apelują rodzice Maciusia.

Liczy się każda, nawet najmniejsza forma pomocy. Środki można przekazywać za pośrednictwem strony Siepomaga.pl – https://www.siepomaga.pl/macius-gawin.

Nad/opr.red

Komentarze