Gmina Sierakowice Sport

Futsal. We-Met uda się do Gliwic

Już w niedzielę 26 listopada o godzinie 18 drużyna z Kaszub w ramach 13. kolejki Fogo Futsal Ekstraklasy zmierzy się w Gliwicach z miejscowym Piastem.

Poprzedni tydzień był dla zawodników trenera Kocota słodko- gorzki. W Chorzowie udało się co prawda pokonać Clearex i zachować czyste konto. Wynik tego spotkania, to zwycięstwo We-Metu 4:0. Zespół w lepszych nastrojach przystępował do niedzielnego meczu we własnej hali AZS UW Darkomp Wilanów. Początek spotkania wyśmienity w wykonaniu zawodników z Kamienicy Królewskiej. Szybkie zdobyte 3 bramki, pozwalały mieć nadzieję na kontrolę boiskowych wydarzeń i dowiezienia kolejnych trzech punktów do końca meczu. Nic bardziej mylnego. Goście z Warszawy pomimo początkowych problemów, coraz śmielej poczynali sobie w sierakowickiej hali. Jeszcze przed przerwą Akademicy zdołali zbliżyć się na jedną bramkę do gospodarzy. W drugiej połowie to zespół z Warszawy wykorzystał swoje szanse i kontrolował przebieg meczu, wygrywając ostatecznie 4:3.

Teraz przed zespołem z Kaszub o wiele większe i trudniejsze zadanie. Udają się bowiem do Gliwic na mecz z Piastem, który poprzedni sezon zakończył na 3 miejscu w ligowej tabeli, a także na koniec fazy play-off o Mistrzostwo Polski. W tym sezonie ekipa z województwa śląskiego spisuje się również bardzo dobrze. Zajmują obecnie 2 miejsce w ligowej tabeli. We-Met jest na 12 miejscu.

Przed We-Metem arcytrudne wyzwanie, gdyż zespół z Gliwic w każdym sezonie walczy o czołowe lokaty i to on będzie absolutnym faworytem tego spotkania. Ale mamy nadzieję, że ekipa z Kamienicy Królewskiej da z siebie wszystko w tym meczu i postara się o sprawienie niespodzianki.