Gmina Sierakowice Samorząd Wokół nas

Sierakowice. Pierwsza sesja IX kadencji. Wójt Mirosław Kuczkowski złożył ślubowanie

Po 34 latach rozpoczęła się „nowa era” na sierakowickim urzędzie. Następca Tadeusza Kobieli ma wysoko postawioną poprzeczkę. Na korzyść M. Kuczkowskiego jest to, że przez wiele lat współpracy dobrze poznał samorządową robotę, a fakt że przez wiele przewodniczył radzie pomoże mu we współpracy z nią.

Zgodnie z programem inauguracyjnej sesji wszyscy radni wraz z nowym wójtem odebrali zaświadczenie o wyborze, a następnie złożyli ślubowanie. M. Kuczkowski, nowy wójt gminy, zaraz po nim odebrał liczne gratulacje od byłego wójta T. Kobieli, radnych i przedstawicieli środowisk gminnych. Sierakowicką sesję wyróżniała obecność księży z lokalnych parafii, którzy również złożyli gratulacje nowemu wójtowi.

Wybory prezydium rady

Nowa rada wybrała spośród siebie prezydium. Na przewodniczącego zgłoszono kandydatury Piotra Woźniaka oraz Rafała Makurata. Szefem Rady został ostatecznie Piotr Woźniak, uzyskując 14 głosów przy 7 głosach na R. Makurata. Wiceprzewodniczącym Rady Gminy radni wybrali Witolda Sildatka który rywalizował o tę funkcję z Robertem Jakubkiem. W. Sildatk uzyskał 14 głosów a na R. Jakubka głosowało siedmiu radnych. Co ciekawe w wyborach przed pięcioma laty P. Woźniak i W. Sildatk rywalizowali o mandat radnego w jednym okręgu wyborczym i zwycięzcą który zasiadł na 5,5 roku w Radzie Gminy był tylko ten pierwszy.

„Dla naszych wyborców, dla naszych mieszkańców”

Zarówno nowy wójt jak i nowy przewodniczący Rady Gminy wygłosili krótkie przemówienia, koncentrując się na podziękowaniach i zapewnieniach, że swoje funkcje sprawować będą wyłącznie ku pożytkowi mieszkańców i dla rozwoju gminy.

– Ten wybór traktuję bardzo poważnie i wyłącznie w kategoriach służby mieszkańcom. Będę robić wszystko aby działać jak najlepiej dla naszych wyborców, dla naszych mieszkańców. Większa niż poprzednio Rada Gminy to większa szansa aby pojawiło się więcej pożytecznych pomysłów i jest to korzystna zmiana – powiedział M. Kuczkowski. W podobnym tonie i poczuciu odpowiedzialności za dobro gminy i jej mieszkańców wypowiadał się przewodniczący RG Piotr Woźniak.

BM

Komentarze