Gmina Szemud Konkursy Patronujemy

Gmina Szemud. Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej. Wyłoniono uczniów, których pasją jest słowo

21 kwietnia na sali widowiskowej Centrum Samorządowego w Szemudzie odbyły się eliminacje gminne Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej. Jak co roku organizatorem konkursu była Biblioteka Publiczna Gminy Szemud. W tegorocznym wzięli udział uczniowie wszystkich szkół z terenu gminy.

Na dziewięć szkół podatkowych w gminie, swoje reprezentacje wystawiło sześć placówek. Konkurs otworzył i wszystkich przywitał wójt gminy Szemud Ryszard Kalkowski. Repertuar prezentowany w konkursie był bardzo urozmaicony. Występy uczestników oceniała komisja w składzie Aleksandra Perz, Iwona Zając i Barbara Gusman.

– Cieszy nas to, że dzieci i młodzież były świetnie przygotowane. Za to należą się wielkie słowa uznania nauczycieli – opiekunów, jak również rodziców. Dobór utworów na poszczególnych poziomach wiekowych był jak najbardziej odpowiedni. Interpretacja i ogólny wyraz artystyczny był uzależniony od indywidualności danej osoby – ocenia A. Perz, przewodnicząca jury.

Zwycięzcy konkursu

Z klas I-III najwyższej oceniony został Mikołaj Miloch ze szkoły w Szemudzie. Na drugim miejscu sklasyfikowano Antoninę Zioło ze SP w Kielnie. Miejsce trzecie zajęła Lena Osojca z placówki w Bojanie.

W gronie klas IV-VI nie miał sobie równych Krzysztof Zieliński ze SP w Szemudzie. Kolejne miejsce wywalczyły: Aleksandra Żywicka ze szkoły w Częstkowie i Kalina Malz z szemudzkiej szkoły.

W kategorii klas VII-VIII wygrała Urszula Cempa, która uczęszcza do szkoły w Kielnie. Za nią znalazła się Dorota Dunst i Antonina Polaszek, uczennice szkoły w Szemudzie. Jak widać wyraźnie, że konkurs zdominowali uczniowie placówki w Szemudzie.

Miała miejsce również rywalizacja w kategorii niezwykle trudnej – poezji śpiewanej. Tu jury nie przyznało pierwsze miejsce, zaś na miejscu trzecim została sklasyfikowana Oliwia Baranowska ze SP w Jeleńskiej Hucie. Wyróżnienie otrzymała Klaudia Dosz ze szkoły w Łebnie.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe, a nagrodzeni uczniowie oprócz bardzo ciekawych książek – dyplomy za zajęcie medalowego miejsca. Galę konkursu zakończyło wspólne zdjęcie.

Nad.I.Piastowska/opr.red

Komentarze