Gmina Kościerzyna Rolnictwo Samorząd

Gostomie. Rolnicy uhonorowani na gminnych dożynkach. Medale od ministra i talony od wójta

Na dożynkowej scenie działo się wiele. Jednym z ważniejszych elementów było wręczenie odznak honorowych od ministra rolnictwa dla dziesięciu rolników. Te same osoby, z jednym wyjątkiem, otrzymały dodatkowo bony pieniężne od gminy.

Choć dożynki gminy odbyły się 3 września, to z racji ważności tematu, powracamy do nich. Było to na pewno wydarzenie, które zapadnie w pamięci mieszkańcom Gostomia, ale również tym, którzy przybyli ze wszystkich stron gminy na to święto plonów. Były tłumy. Takiej frekwencji nie spodziewali się nawet sami organizatorzy. Wszyscy po pierwsze, zostali zauroczeni różnorodnością i ilością witaczy dożynkowych. Po drugie, bogactwem oferty przygotowanego festynu.

Dziesięciu wybranych

Dożynki to uroczystość, której bohaterami są rolnicy. Stąd przez cały ich przebieg, od dożynkowej mszy po finał, na różne sposoby dziękowano im. Za trud codziennej pracy na roli, za trwanie w swoim zawodzie mimo przeciwności losu, które coraz częściej uderzają w zawód rolnika. Wśród nich wszystkich znalazła się dziesiątka wybranych, do których trafiły specjalne podziękowania. Były to odznaki honorowe „Zasłużony dla Rolnictwa”, które nadał Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Robert Telus, wręczyli zaś wiceminister Marcin Horała i przewodniczący Rady Gminy Andrzej Bober. To odznaka za osiągnięcia w dziedzinie rolnictwa, rozwoju wsi i rynków rolnych. Otrzymać można ją tylko raz. Trafiła do: Bogumiły Blok, Krzysztofa Bloka, Henryka Brezkiego, Bogdana Drażnika, Jolanty Jakubek, Jana Jakusza, Marka Kowalka, Wojciecha Lepaka, Grzegorza Wicy i Romana Wicy. Dodatkowo wójt Grzegorz Piechowski wręczył im od urzędu gminy talony wartości 1 tys. zł, a publiczność dożynkowa nagrodziła ich oklaskami.

D. Tryzna

Komentarze