Gmina Lipusz Sport

Lipusz. Rozgrywki tenisa ziemnego. Wyłonili mistrzów tenisa

Za nami XXXII Mistrzostwa Lipusza w grze pojedynczej w tenisie ziemnym oraz Lipuska Liga Tenisa. Oba wydarzenia podsumowało Lipuskie Towarzystwo Tenisowe.

W dniach 16-17 września rozegrano XXXII Mistrzostwa Lipusza w grze pojedynczej w tenisie ziemnym. W turnieju udział wzięło 19 tenisistów. W półfinałach Tomasz Szyszka pokonał Pawła Kurszewskiego 6:2, 6:1, a Mateusz Baranowski wygrał z Mateuszem Knopikiem 6:0, 6:4. W finale Tomasz Szyszka zwyciężył Mateusza Baranowskiego 6:3, 6:1, a trzecie miejsce po zaciętym spotkaniu wywalczył Paweł Kurszewski, pokonując Mateusza Knopika 6:0, 2:6, 7:5.

Warto dodać, że Tomasz Szyszka wywalczył czwarte z rzędu, a siódme w karierze Mistrzostwo Lipusza w grze pojedynczej.

Lipuska Liga

Ponadto podsumowano pierwszą edycję Lipuskiej Ligi Tenisa Ziemnego. Zmagania, w trakcie których rozegrano 3 rundy rozgrywek – 158 meczów, trwały od 12 czerwca do 15 września. W Lidze udział wzięło 26 zawodników z powiatu kościerskiego, bytowskiego, chojnickiego i kartuskiego. Początkowo zmagania rozpoczęły się od 3 równorzędnych lig, przechodząc następnie w  1, 2, 3 i 4 ligę według zajętych miejsc.

Puchary dla najlepszej trójki klasyfikacji generalnej ufundował i wręczył  wójt gminy Lipusz Mirosław Ebertowski.

Najlepsza trójka Lipuskiej Ligi Tenisa to, kolejno: Paweł Kurszewski, Paweł Moczadło i Łukasz Hering.

Dodatkowo statuetkę dla najstarszego zawodnika Ligi otrzymał Piotr Szcześniak.